Labdarúgás: a fiatal játékosok produkciója az NB I 29. fordulójában

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.05.01. 13:32
Két gól és 16 évesen bemutatkozó játékos. Tömören így lehetne összefoglalni az U21-es futballistákat érintő fontosabb történéseket a labdarúgó NB I 29. fordulójából. Az MLSZ fiatalokat érintő ajánlásának szereplőivel foglalkozó sorozatunk aktuális részében mi ennél azért bővebben is megtesszük.

Majer Dániel Újabb fordulón van túl a labdarúgó NB I mezőnye, mi pedig ismét szemügyre vettük, mely, az MLSZ fiatalokra vonatkozó ajánlásának korhatárába eső játékosok szerepeltek az együttesekben. Játékpercek szempontjából ugyan nem hoztak kiemelkedőt a mérkőzések, de két„fiatalos” gólt is láthatott a nézősereg, valamint újabb újoncot köszönthetett.Majer Dániel Újabb fordulón van túl a labdarúgó NB I mezőnye, mi pedig ismét szemügyre vettük, mely, az MLSZ fiatalokra vonatkozó ajánlásának korhatárába eső játékosok szerepeltek az együttesekben. Játékpercek szempontjából ugyan nem hoztak kiemelkedőt a mérkőzések, de két„fiatalos” gólt is láthatott a nézősereg, valamint újabb újoncot köszönthetett.

Makrai (pirosban) éppen Vaskót készül becsapni gólja előtt Forrás: Diósgyőri VTK Facebook

Makrai (pirosban) éppen Vaskót készül becsapni gólja előtt  •  Forrás: Diósgyőri VTK Facebook

A kiesés elkerüléséért élet-halál harcot folytató MTK a Szusza Ferenc Stadionba látogatott, hogy az Újpest ellen gyűjtse be a létfontosságú három pontot, Katona Mátéval (19) a kezdőben. Ennek ellenére a 33. percben kis híján a Kecskés Ákossal (21) és Szűcs Kristóffal (20) felálló lila-fehérek kerültek előnybe, Diarra alapvonalról magasan középre tett labdájára Kecskés érkezett, Katona azonban megelőzte: fejjel mentett, megakadályozva, hogy az újpesti az üresen tátongó kapuba bólintson. Ezzel nagyjából le is tudtuk a fiatalokat érintő, a végeredmény szempontjából jelentős megmozdulásokat, az MTK a szünet előtt vezetést szerzett, Bardhi a 83. percben egyenlített, Hrepka Ádám azonban a 90. percben mégiscsak győzelemhez segítette a kék-fehéreket. Fiatalszempontból pozitívum, hogy a Hungária körútiak együttesében ekkor már Korozmán Kevin (20) is a pályán volt, az utolsó bő húsz percre állt be.

Az ugyancsak a bennmaradásért küzdő, a fordulót megelőzően kiesőhelyen tanyázó Diósgyőr a bajnoki címért küzdő, hárompontos lemaradással a tabella harmadik helyén álló Vasassal csapott össze. A DVTK U21-es játékos nélkül, az angyalföldiek Kleisz Márkkal (18) és Murka Benedekkel (19) a kezdőben futottak ki a gyepre. A két fiatal sem tudta megakadályozni azonban, hogy a diósgyőriek már a 6. percben vezetést szerezzenek, és a folytatásban sem tudtak sok mindent tenni azért, hogy egyenlítsen a csapatuk. Michael Oenning le is hívta Kleiszt a 66. percben és úgy tűnik, jól tette, öt perccel később ugyanis gólt lőttek a piros-kékek.

Liptáknak a kiállításával úgy tűnt a 74. percben: megnyílik az út a győzelemhez a Vasas előtt, a 85. percben azonban érkezett a 20 perccel korábban becserélt Makrai Gábor (20), és gyönyörű szólójával eldöntötte a meccset. Az első NB I-es gólját április elsején az Újpest ellen szerző támadó a bal szélen kapta a hosszú indítást, majd befelé cselezve előbb Burmeistert, majd Vaskót verte meg egy az egyben, és jobbal laposan kilőtte a bal alsót (2-1).

Makrai Gábor második gólja az NB I-ben:

Kispesten a bajnokságot vezető Honvéd igyekezett minél hamarabb eldönteni a félig már kiesett, utolsó helyen álló Gyirmót elleni összecsapást, ahhoz pedig Koszta Márkot (20) és Zsótér Donátot (21) hívta segítségül a kezdőben, míg Urbányi István Szegi Vincének (19) szavazott bizalmat. A Honvéd az első játékrészben könnyen eldönthette volna a meccset, ám a meg nem adott akciógólt, majd az ugyancsak érvénytelenített tizenegyest ráadásként kihagyott büntető is követte. A fordulás után Zsótér és Koszta összjátéka eredményezett kis híján gólt, utóbbi lövését azonban védte Nagy Sándor.

A 66. percben már Zsótér következett, dropból a tizenhatosról suhintott centikkel a léc fölé. Fél órával később, már a ráadás perceiben ügyeletes szögletrúgóként nem a kapu elé tekert, hanem a jobb oldali szögletzászlótól a jobb felsőre, Nagy azonban résen volt, és fölé paskolta a labdát. Nem hagyta azonban annyiban a bajnoki cím szemfontjából létfontosságú három pont hajszolását a hazai együttes, és a 95. percben Lanzafame fejesével 1-0-ra nyert.

Utolsó, fiatalszempontból érdekes mérkőzésünk a Haladás és a Paks összecsapása. A két csapatot mindössze egy pont választotta el a tabellán a fordulót megelőzően, a szombathelyiek az ötödik, a paksiak a hetedik helyet foglaltál el. Mészöly Géza Rácz Barnabással (21) és Jancsó Andrással (21) kezdett, a túloldalon pedig Zachán Péter (19) játszott az első perctől kezdve. A 14. percben Rácz bal oldali szabadrúgását követően megszerezték a vezetést a szombathelyiek, a beívelt labdát a védelem még tisztázta, a tizenhatoson azonban érkezett Jancsó, aki átvétel után 12 méterről laposan a kapuba lőtt.

Jancsó András gólja a Paks ellen:

A folytatásban Jancsó és Rácz előtt is adódott helyzet, a második gólt azonban nem ők, hanem Iszlai szerezte, a fejesével a 71. percben beállítva a 2-0-s végeredményt. A találkozó vége azonban nem csak ezért, hanem a 16 éves Winkler András debütálása miatt is emlékezetes marad. A 2000 novemberében született játékos a második futballista Mészöly Géza együttesében az ősszel bemutatkozott Kiss Tamás után, aki az ezredfordulót követően született. A támadó a 84. percben Halmosit váltotta. Kicsit korábban jött Tóth Máté (18) is, így amellett, hogy nyert, ismét igencsak fiatalos együttessel tette azt a szombathelyi együttes.

A Ferencváros–Mezőkövesd és a Videoton–Debrecen mérkőzésen nem szerepelt fiatal.

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott.
2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott.
3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott.
4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott.
5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott.
6. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott.
7. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott.
8. FORDULÓ. 8 csapatban 20 játékos 1176 percet játszott.
9. FORDULÓ. 9 csapatban 23 játékos 1396 percet játszott.
10. FORDULÓ. 9 csapatban 20 játékos 1306 percet játszott.
11. FORDULÓ: 9 csapatban 18 játékos 1089 percet játszott.
12. FORDULÓ: 8 csapatban 20 játékos 1264 percet játszott.
13. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1139 percet játszott.
14. FORDULÓ: 8 csapatban 19 játékos 1180 percet játszott.
15. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1543 percet játszott.
16. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1222 percet játszott.
17. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1373 percet játszott.
18. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1334 percet játszott.
19. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1304 percet játszott.
20. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1093 percet játszott.
21. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 828 percet játszott.
22. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 940 percet játszott.
23. FORDULÓ: 7 csapatban 14 játékos 1025 percet játszott.
24. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 976 percet játszott.
25. FORDULÓ: 7 csapatban 16 játékos 871 percet játszott.
26. FORDULÓ: 9 csapatban 22 játékos 1181 percet játszott.
27. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1134 percet játszott.
28. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 1105 percet játszott.
29. FORDULÓ: 8 csapatban 17 játékos 1027 percet játszott.
♦♦♦
U21-ES GÓLLÖVŐLISTA
Jancsó András (Haladás), Koszta Márk (Honvéd), Zsótér Donát (Honvéd) 3-3 gól; Murka Benedek (Vasas), Rácz Barnabás (Haladás), Sallói Dániel (Gyirmót), Makrai Gábor (DVTK)2-2 gól; Hegedűs János (Haladás), Tóth Máté (Haladás), Vogyicska Bálint (MTK), Szűcs Kristóf (Újpest) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Gazdag Dániel (Honvéd) 2407 perc, 2. Rácz Barnabás (Haladás) 2290 perc, 3. Polgár Kristóf (Haladás) 1939 perc, 4. Kecskés Ákos (Újpest) 1875 perc, 5. Koszta Márk (Honvéd) 1821 perc, 6. Jancsó András (Gyirmót/Haladás) 1755 perc, 7. Vida Máté (Vasas) 1721 perc, 8. Lenzsér Bence (Paks) 1687 perc, 9. Vogyicska Bálint (MTK) 1635 perc, 10. Hegedűs János (Haladás) 1434 perc, 11. Pávkovics Bence (Újpest) 1395 perc, 12. Szivacski Donát (Vasas) 1328 perc, 13. Nemes Milán (Diósgyőr) 1292 perc, 14. Murka Benedek (Vasas) 1107 perc, 15. Sallói Dániel (Gyirmót) 1094 perc, 16. Zsótér Donát (Honvéd) 1034 perc, 17. Kleisz Márk (Vasas) 945 perc, 18. Korozmán Kevin (MTK) 936 perc, 19. Zachán Péter (Paks) 933 perc, 20. Katona Máté (MTK) 781 perc, 21. Makrai Gábor (Diósgyőr) 721 perc, 22. Tóth Máté (Haladás) 553 perc, 23. Szegi Vince (Gyirmót) 438 perc, 24. Szatmári István (MTK) 350 perc, 25. Kitl Miklós (Diósgyőr) 319 perc, 26. Szalai András (Paks) 289 perc, 27. Szűcs Kristóf (Újpest) 244 perc, 28. Lőrincz Patrik Márton (Diósgyőr) 180 perc, 29. Jelena Richárd (Paks) 177 perc, 30. Kiss Bence (Haladás) 174 perc, 31. Csernik Kornél (FTC) 162 perc, 32. Ternován Patrik (Diósgyőr) 142 perc, 33. Kiss Tamás (Haladás) 92 perc, 34. Bukrán Erik (Diósgyőr) 90 perc, 35. Szalóczy Dávid (Diósgyőr) 90 perc, 36. Tóth Patrik (Újpest) 69 perc, 37. Takács Ronald (MTK) 60 perc, 38. Dombi Gergő (Haladás) 44 perc, 39. Schäfer András (MTK) 33 perc, 40.Tömösvári Bálint (Honvéd) 26 perc, 41. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 42. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 43. Kovács Dániel (Honvéd), Winkler András (Haladás) 6-6 perc, 44. Barna Szabolcs (Debrecen), Tucsa Róbert (Diósgyőr) 4-4 perc, 45. Szabó Ádám (MTK) 2 perc, 46. Szőke Dániel (Haladás), Kovács Zsolt (Gyirmót), Boros Gábor (Diósgyőr), Kóródi Nándor (Debrecen) 1-1 perc