Labdarúgás: a fiatal játékosok produkciója az NB I 28. fordulójában

2017.04.24. 16:24
Látványra pazar, de az értékét tekintve kevésbé meghatározó góllal iratkozott fel a labdarúgó NB I gólszerzőinek névsorába Tóth Máté, a Haladás 18 éves játékosa. Többek között erről, na és persze az MLSZ fiatalokra vonatkozó ajánlásának korhatárába eső futballistákat szép számban felvonultató Vasas–Honvéd-rangadóról szólt az élvonalbeli bajnokság 28. fordulója.

Majer Dániel Tizennyolc éves debütánst köszönthetett a labdarúgó NB I 28. fordulója, a Haladásban játszó Tóth Máté ugyanis első gólját lőtte az élvonalban. Üröm az örömben, hogy az együttese így is kikapott Debrecenben. Akárcsak a három, 1996. január elseje után született fiatallal kiálló Honvéd az ugyanannyi U21-es játékost pályára küldő Vasastól a forduló rangadóján.Majer Dániel Tizennyolc éves debütánst köszönthetett a labdarúgó NB I 28. fordulója, a Haladásban játszó Tóth Máté ugyanis első gólját lőtte az élvonalban. Üröm az örömben, hogy az együttese így is kikapott Debrecenben. Akárcsak a három, 1996. január elseje után született fiatallal kiálló Honvéd az ugyanannyi U21-es játékost pályára küldő Vasastól a forduló rangadóján.

A kilencedik helyen tanyázó, a kiesés elől ezúttal is 21 éven aluli fiatalok nélkül menekülő Debrecen a negyedik pozícióban álló Haladást fogadta a Nagyerdei Stadionban. Leonel Pontes együttese a Kiss Bencét (17), Rácz Barnabást (21) és Jancsó Andrást (21) a soraiban tudó szombathelyiek ellen szépen kijátszott akció végén már a 16. percben vezetést szerzett, és noha a folytatásban egyenlített Mészöly Géza csapata, szinte rögtön újra előnybe került a DVSC. A 32. percben Jancsó fejelhette volna hét méterről a kapuba Williams beadását, a labda azonban elszállt a jobb felső sarok felett. Másfél perccel később Holman 3-1-re módosította az állást (az volt a hazaiak kétezredik gólja az NB I-ben), a második félidő derekán pedig az utolsó találatukat is bevitték a debreceniek, de hogy némileg jobb hangulatban ülhessenek fel a hazafelé tartó buszra a szombathelyiek, a 87. percben érkezett a szűk negyed órával korábban becserélt Tóth Máté, és Halmosi beadását labdaátvétel után ballal a kapuba zúdította, beállítva a 4-2-es végeredményt. Nem éppen csúnya, mondhatni első NB I-es gólhoz méltó befejezés.

Tóth Máté első NB I-es gólja:

A kiesés elől nemcsak menekülő, de a fordulót megelőzően konkrétan kiesőhelyen is álló Diósgyőr a Pakshoz látogatott és az elmúlt mérkőzéseivel ellentétben, némi meglepetésre, ezúttal nem szerepeltetett fiatal játékost. A paksiak viszont igen, Zachán Péter (19) és Lenzsér Bence (21) végigjátszotta a találkozót, Jelena Richárd (19) pedig csereként lépett pályára. A DVTK már a 14. percben vezetést szerzett, a meglehetősen halovány paksi támadójáték pedig az összecsapás hátralevő részében helyzeteket is csak elvétve tudott kialakítani, így maradt a 0-1.

A tabellán közvetlenül a kiesőzóna fölött található MTK Budapesttel három forduló alatt másodszor történt meg, ami azt megelőzően, a teljes évadban egyszer sem, azaz nem jelölt a kezdőcsapatába 1996. január elseje után született játékost. A Hidegkuti-stadionba látogató Videoton esetében pont az lett volna a meglepő, ha nevezett volna, de ezúttal sem okoztak csalódást a fehérváriak és nem küldtek pályára U21-es labdarúgót. A félidőben javított a mérlegen Tamási Zsolt, a kék-fehérek trénere és becserélte Katona Mátét (19) Borbély Bálint helyére, majd az összecsapás legvégén Korozmán Kevinnek (20) és Takács Ronaldnak (19) is adott pár percet.

A legtöbb fiatal a játéknap legjobban várt mérkőzésén, a Vasas-Honvéd összecsapson lépett pályára Forrás: Vasas Facebook

A legtöbb fiatal a játéknap legjobban várt mérkőzésén, a Vasas-Honvéd összecsapson lépett pályára  •  Forrás: Vasas Facebook

A lényegi kérdéseket hamar megoldották a felek, már a kilencedik percben a végeredményt jelentő 1-1 állt az eredményjelzőn. Helyzetekből azonban ezután sem volt hiány egyik oldalon sem, a slusszpoén a 93. percben pedig az MTK-é lehetett volna, a Videoton szabadrúgását követően Korozmán indult meg egymaga a fehérvári kapu felé, kiszorított helyzetből leadott lövésébe azonban belelépett Vinicius. A lepattanót Korozmán az érkező Katonához tette, aki a túloldalon a támadáshoz teljesen üresen felzárkózó Torghelle elé passzolt. A rutinos támadó azonban nem tudta eltenni a kifutó kapus mellett, inkább Korozmánhoz gurított, aki másodszor is próbálkozhatott, de inkább eltörte a labdát és kirúgás következett. Maradt az 1-1.

A forduló rangadóját a listavezető Honvéd vívta a harmadik helyezett Vasassal a Megyeri úton. A találkozó fontosságához méltóan ez az összecsapás vonultatta fel a legtöbb fiatalt, egészen pontosan hatot. Az angyalföldiek Kleisz Márkot (18), Vida Mátét (21) és Murka Benedeket (19) is a kezdőbe jelölték, ráadásul mindhárman végig pályán voltak. A Honvédban Gazdag Dániel (21) és Zsótér Donát (21) kezdett, előbb helyére a 68. percben Koszta Márk (20) érkezett.

A 14. percben Zsótér kezdte a helyzetkidolgozást, kiugrása után 20 méterről lőtt ballal a kapu mellé. Két percre rá Vida még ennél is messzebbről, jó harmincról próbálkozott, lapos lövését Gróf ütötte ki oldalra. Ezt követően nem nagyon villogtak a fiatalok, a Vasas a félidő hajrájában megszerezte a vezetést, a 93. percben – akárcsak az MTK meccsén – azonban jöhetett volna a csattanó. Lanzafame beívelését Baráth fejelt vissza az ötösön, teljesen üresen álló Koszta elé, aki ballal kanalazott a kapura, de Nagy Gergely hatalmasat védett. A Vasas 1-0-ra nyert, rendkívül szorossá téve a bajnoki címért folyó versenyt.

Egy-egy fiatal a Mezőkövesd–Újpest és a Gyirmót–Ferencváros mérkőzésen is szerepelt, a lila-fehérek mezében Kecskés Ákos (21), az utolsó percben 3-2-es állásnál büntetőt hibázó Gyirmótban pedig Szegi Vince (19) játszott végig.

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott.
2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott.
3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott.
4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott.
5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott.
6. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott.
7. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott.
8. FORDULÓ. 8 csapatban 20 játékos 1176 percet játszott.
9. FORDULÓ. 9 csapatban 23 játékos 1396 percet játszott.
10. FORDULÓ. 9 csapatban 20 játékos 1306 percet játszott.
11. FORDULÓ: 9 csapatban 18 játékos 1089 percet játszott.
12. FORDULÓ: 8 csapatban 20 játékos 1264 percet játszott.
13. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1139 percet játszott.
14. FORDULÓ: 8 csapatban 19 játékos 1180 percet játszott.
15. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1543 percet játszott.
16. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1222 percet játszott.
17. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1373 percet játszott.
18. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1334 percet játszott.
19. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1304 percet játszott.
20. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1093 percet játszott.
21. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 828 percet játszott.
22. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 940 percet játszott.
23. FORDULÓ: 7 csapatban 14 játékos 1025 percet játszott.
24. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 976 percet játszott.
25. FORDULÓ: 7 csapatban 16 játékos 871 percet játszott.
26. FORDULÓ: 9 csapatban 22 játékos 1181 percet játszott.
27. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1134 percet játszott.
28. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 1105 percet játszott.
♦♦♦
U21-ES GÓLLÖVŐLISTA
Koszta Márk (Honvéd), Zsótér Donát (Honvéd) 3-3 gól; Murka Benedek (Vasas), Rácz Barnabás (Haladás), Sallói Dániel (Gyirmót), Jancsó András (Haladás) 2-2 gól; Hegedűs János (Haladás), Tóth Máté (Haladás), Vogyicska Bálint (MTK), Szűcs Kristóf (Újpest), Makrai Gábor (DVTK) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Gazdag Dániel (Honvéd) 2380 perc, 2. Rácz Barnabás (Haladás) 2220 perc, 3. Polgár Kristóf (Haladás) 1939 perc, 4. Kecskés Ákos (Újpest) 1785 perc, 5. Koszta Márk (Honvéd) 1758 perc, 6. Vida Máté (Vasas) 1721 perc, 7. Lenzsér Bence (Paks) 1687 perc, 8. Jancsó András (Gyirmót/Haladás) 1665 perc, 9. Vogyicska Bálint (MTK) 1635 perc, 10. Hegedűs János (Haladás) 1434 perc, 11. Pávkovics Bence (Újpest) 1395 perc, 12. Szivacski Donát (Vasas) 1328 perc, 13. Nemes Milán (Diósgyőr) 1292 perc, 14. Sallói Dániel (Gyirmót) 1094 perc, 15. Murka Benedek (Vasas) 1017 perc, 16. Zsótér Donát (Honvéd) 944 perc, 17. Korozmán Kevin (MTK) 913 perc, 18. Kleisz Márk (Vasas) 879 perc, 19. Zachán Péter (Paks) 843 perc, 20. Makrai Gábor (Diósgyőr) 695 perc, 21. Katona Máté (MTK) 691 perc, 22. Tóth Máté (Haladás) 530 perc, 23. Szatmári István (MTK) 350 perc, 24. Szegi Vince (Gyirmót) 348 perc, 25. Kitl Miklós (Diósgyőr) 319 perc, 26. Szalai András (Paks) 289 perc, 27. Lőrincz Patrik Márton (Diósgyőr) 180 perc, 28. Jelena Richárd (Paks) 177 perc, 29. Kiss Bence (Haladás) 174 perc, 30. Csernik Kornél (FTC) 162 perc, 31. Ternován Patrik (Diósgyőr) 142 perc, 32. Kiss Tamás (Haladás) 92 perc, 33. Bukrán Erik (Diósgyőr) 90 perc, 34. Szalóczy Dávid (Diósgyőr) 90 perc, 35. Tóth Patrik (Újpest) 69 perc, 36. Szűcs Kristóf (Újpest) 64 perc, 37. Takács Ronald (MTK) 60 perc, 38. Dombi Gergő (Haladás) 44 perc, 39. Schäfer András (MTK) 33 perc, 40.Tömösvári Bálint (Honvéd) 26 perc, 41. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 42. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 43. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, 44. Barna Szabolcs (Debrecen) 4 perc, 45. Szabó Ádám (MTK) 2 perc, 46. Szőke Dániel (Haladás), Kovács Zsolt (Gyirmót), Boros Gábor (Diósgyőr), Kóródi Nándor (Debrecen), Tucsa Róbert (Diósgyőr) 1-1 perc