Fiatal labdarúgók az NB I-ben: ez volt a 24. forduló

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.04.03. 15:07
A válogatottmeccs miatt tartott, háromhetes szünet után folytatódott a labdarúgó NB I, az MLSZ „fiatalszabályába” tartozó, 1996. január 1. után született játékosokkal. Sorozatunkban ezúttal is szemügyre vettük: kik léptek pályára az U21-esek közül. Annyit előre elárulunk, hogy a korosztály képviselői gólokat is lőttek. Még új arcot is köszönthettünk közöttük.

Majer Dániel A labdarúgó NB I 24. fordulója a számok alapján nem hozott kiemelkedőt, néhány játékos teljesítményét tekintve annál inkább. A „válogatottszünet” utáni első fordulóban megkezdődött a bajnoki hajrá. Makrai Gábor és Zsótér Donát is góllal köszönt be, a továbbra is szenvedő MTK pedig újoncot avatott.Majer Dániel A labdarúgó NB I 24. fordulója a számok alapján nem hozott kiemelkedőt, néhány játékos teljesítményét tekintve annál inkább. A „válogatottszünet” utáni első fordulóban megkezdődött a bajnoki hajrá. Makrai Gábor és Zsótér Donát is góllal köszönt be, a továbbra is szenvedő MTK pedig újoncot avatott.

Nem is kezdhetnénk mással a fiatalok teljesítményének szemlézését, mint a Diósgyőr–Újpest-találkozóval, amelyen a hazaiak 20 éves játékosa, Makrai Gábor pályafutása első NB I-es gólját szerezte. A 19. percben Nono középre ívelését a bal szélre fejelte ki az újpesti védelem, ahol Ugrai Roland érkezett, az ötös sarkán álló Makraihoz passzolt, a Puskás Akadémiától kölcsönben szereplő csatár pedig jobbal levette, majd ballal laposan a kapuba zúdította a labdát. Kálnoki Kis a gólvonal előtt még beleért ugyan, a gólt így is Makrai neve mellé írták. A helyzetet előidéző beadást a kezdősípszótól a pályán tartózkodó másik fiatal, az újpesti Kecskés Ákos (21) csúsztatta meg.

Makrai Gábor első NB I-es gólja:

Makrai nem elégedett meg a góllal, a 30. percben büntetőt is összehozott a Mezőkövesden játszó DVTK-nak, miután a bal oldalról villámléptekkel megindulva becselezte magát a tizenhatoson belülre, ahol Sanković buktatta. A tizenegyest a korábban Makrainak gólpasszt adó Ugrai belőtte. A második félidő elején folytatódott a Makrai-parádé, a hetesben játszó támadó az előrevágott labdát úgy vette át két védő között, hogy azzal egyből egy az egy elleni helyzetbe került Balajczával, a kifutó kapus mellett elpöccintett labdája azonban vagy három méterrel mellé ment.

Az utolsó tíz percben, már 3-1-es diósgyőri vezetésnél Makrai helyett beállt Ternován Patrik (19), hogy a végén ő is ünnepelhesse a DVTK első tavaszi sikerét.

A forduló rangadóján, a Honvéd–Ferencváros-összecsapáson szintén láthattunk „fiatal” gólt. A kezdőben Gazdag Dániellel (21) és Zsótér Donáttal (21) rohamozó kispestiek közül utóbbitalált be a 20. percben, miután a saját térfeléről indulva egészen az FTC tizenhatosáig vezette a labdát, majd ballal hajszálpontosan kilőtte a hosszú alsót.

Zsótér Donát gólja a Ferencváros ellen:

A 2-1-es hazai győzelemmel zárult meccset gyakorlatilag a szünetre eldöntötték a felek, és noha a mérkőzés végén egygólos hátrányban rohamoztak a zöld-fehérek, Marco Rossi negyedórára Koszta Márkot (20), pár percre pedig Tömösvári Bálintot (18) is beküldte, előbbit Gazdag, utóbbit Zsótér helyett.

A legtöbb, szám szerint öt 1996. január 1. után született játékos a Haladás–Mezőkövesd-találkozón lépett pályára ráadásul úgy, hogy a kövesdiek egyetlen fiatalt sem szerepeltettek. Mészöly Géza azonban ezúttal is kitett magáért, Polgár Kristófot (20), Rácz Barnabást és Jancsó Andrást (20) egyaránt a kezdőbe nevezte. És tette milyen jól, hiszen a szombathelyiek 4-2-re nyertek, ráadásul az utolsó negyedórára Jancsó helyett Kiss Bence (17), Rácz helyett pedig az első 2000-es években született NB I-es labdarúgó, Kiss Tamás (16) is pályára lépett.

Schäfer András (fehérben) első élvonalbeli mérkőzésén Fotó: Földi Imre

Schäfer András (fehérben) első élvonalbeli mérkőzésén  •  Fotó: Földi Imre

A Gyirmót–MTK Budapest-mérkőzés nem tartogatott túl sok pozitívumot továbbra sem a kék-fehéreknek. akik azért a kiesés elkerüléséért vívott harc közepette sem feledkeztek meg az ifjúságról, és Vogyicska Bálintnak (19), valamint Katona Máténak (19) is bizalmat szavaztak. Túl sokat azonban nem tudtak hozzátenni a mérkőzéshez, amelyen csak egy csapat, a Gyirmót volt a pályán. A vendégek egészen az 57. percig bírták a sárga mezes rohamokat, a korábbi utánpótlás-válogatott Simon Krisztián akkor lőtte ki a jobb felső sarkot, beállítva az 1-0-s végeredményt. Hogy valami kedvező is megessen a fővárosiakkal, Tamási Zsolt a 61. percben Vogyicska helyére beküldte Schäfer Andrást (17), a Sándor Károly Akadémia U19-es csapatának játékosát, aki élete első élvonalbeli találkozóján rögtön több mint félórát játszott. Az NB III-as együttesben is megforduló középpályással az MTK akadémiáján tett korábbi látogatásunk során beszélgettünk.

Újpesten a Vasas a Debrecent fogadta, a gyepen pedig mindössze egy szem U21-es futballista tartózkodott a kezdő sípszótól kezdve, az angyalföldi Kleisz Márk (18) személyében. Kleisz először 5 perccel a lecserélését megelőzően, a 68. percben vétette észre magát 2-1-es debreceni vezetésnél, amikor az üresen kilépő Sukot érte utol a tizenhatoson belül és szerelte az utolsó pillanatban, mielőtt a koreai ellőtte volna a labdát. A piros-kékek együttesébe a 60. percben érkezett Murka Benedek (19), a pontszerzésben azonban ő sem tudott segíteni a továbbra is lejtmenetben haladó Vasasnak, 3-2-re nyert a Debrecen.

A fehérvári főlényben zajló, ennek ellenére 0-0-ra végződő Paks–Videoton mérkőzésen hazai oldalon Zachán Péter (19) 90 percet játszott.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott.
2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott.
3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott.
4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott.
5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott.
6. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott.
7. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott.
8. FORDULÓ. 8 csapatban 20 játékos 1176 percet játszott.
9. FORDULÓ. 9 csapatban 23 játékos 1396 percet játszott.
10. FORDULÓ. 9 csapatban 20 játékos 1306 percet játszott.
11. FORDULÓ: 9 csapatban 18 játékos 1089 percet játszott.
12. FORDULÓ: 8 csapatban 20 játékos 1264 percet játszott.
13. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1139 percet játszott.
14. FORDULÓ: 8 csapatban 19 játékos 1180 percet játszott.
15. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1543 percet játszott.
16. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1222 percet játszott.
17. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1373 percet játszott.
18. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1334 percet játszott.
19. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1304 percet játszott.
20. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1093 percet játszott.
21. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 828 percet játszott.
22. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 940 percet játszott.
23. FORDULÓ: 7 csapatban 14 játékos 1025 percet játszott.
24. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 976 percet játszott.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Koszta Márk (Honvéd) 3 gól; Rácz Barnabás (Haladás), Sallói Dániel (Gyirmót), Zsótér Donát (Honvéd) 2-2 gól; Hegedűs János (Haladás), Murka Benedek (Vasas), Vogyicska Bálint (MTK), Szűcs Kristóf (Újpest), Jancsó András (Haladás), Makrai Gábor (DVTK) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Gazdag Dániel (Honvéd) 2096 perc, 2. Rácz Barnabás (Haladás) 1884 perc, 3. Polgár Kristóf (Haladás) 1686 perc, 4. Koszta Márk (Honvéd) 1682 perc, 5. Lenzsér Bence (Paks) 1597 perc, 6. Vogyicska Bálint (MTK) 1551 perc, 7. Kecskés Ákos (Újpest) 1515 perc, 8. Vida Máté (Vasas) 1508 perc, 9. Hegedűs János (Haladás) 1434 perc, 10. Jancsó András (Gyirmót/Haladás) 1367 perc, 11. Nemes Milán (Diósgyőr) 1292 perc, 12. Szivacski Donát (Vasas) 1250 perc, 13. Pávkovics Bence (Újpest) 1222 perc, 14. Sallói Dániel (Gyirmót) 1094 perc, 15. Korozmán Kevin (MTK) 911 perc, 16. Murka Benedek (Vasas) 741 perc, 17. Katona Máté (MTK) 633 perc, 18. Zsótér Donát (Honvéd) 584 perc, 19. Makrai Gábor (Diósgyőr) 572 perc, 20. Kleisz Márk (Vasas) 519 perc, 21. Tóth Máté (Haladás) 514 perc, 22. Zachán Péter (Paks) 483 perc, 23. Szatmári István (MTK) 350 perc, 24. Kitl Miklós (Diósgyőr) 319 perc, 25. Szalai András (Paks) 199 perc, 26. Lőrincz Patrik Márton (Diósgyőr) 180 perc, 27. Csernik Kornél (FTC) 160 perc, 28. Jelena Richárd (Paks) 153 perc, 29. Szegi Vince (Gyirmót) 143 perc, 30. Ternován Patrik (Diósgyőr) 142 perc, 31. Bukrán Erik (Diósgyőr) 90 perc, 32. Szalóczy Dávid (Diósgyőr) 90 perc, 33. Tóth Patrik (Újpest) 69 perc, 34. Takács Ronald (MTK) 59 perc, 35. Kiss Tamás (Haladás) 52 perc, 36. Dombi Gergő (Haladás) 44 perc, 37. Kiss Bence (Haladás) 20 perc, 38. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 39. Szűcs Kristóf (Újpest) 16 perc, 40. Tömösvári Bálint (Honvéd) 14 perc, 41. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 42. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, 43. Barna Szabolcs (Debrecen) 4 perc, 44. Szabó Ádám (MTK) 2 perc, 45. Szőke Dániel (Haladás), Kovács Zsolt (Gyirmót), Boros Gábor (Diósgyőr), Kóródi Nándor (Debrecen) 1-1 perc