MTI 2019.07.13 14:05 Frissítve: 2019.07.13 14:15

Vizes vb: műugrásban kínai, műúszásban orosz aranyérem

A műugrók második versenyszáma, a nők 1 méteres küzdelme is kínai aranyéremmel zárult a dél-koreai Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokságon.

A viadalt Csen Ji-ven nyerte meg, aki két évvel ezelőtt a budapesti Duna Arénában negyedik lett. A második helyen az amerikai Sarah Bacon végzett, míg a harmadik Kim Szu Ji megszerezte a házigazdák első érmét.

A szinkronúszók egyéni technikai versenyét az orosz Szvetlana Kolesznyicsenko nyerte meg. A 25 éves klasszis – aki két évvel ezelőtt Budapesten a Városligetben négyszer állt a dobogó tetején – mögött a spanyol Ona Carbonell végzett a második helyen, míg a harmadik a japán Inui Jukiko lett.