Úszó-vk: Hosszú egy aranyat és egy bronzot szerzett vasárnap

MTI MTIMTI MTI
2018.09.30. 17:47
Hosszú Katinka egy arany- és egy bronzérmet szerzett vasárnap az úszók világkupájának eindhoveni rövid pályás állomásának zárónapján.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka – aki az előző két napon három elsőséget és egy harmadik helyet gyűjtött – a 200 méter vegyes után állhatott fel a dobogó legfelső fokára (2:05.06), míg 200 méter háton harmadikként csapott célba (2:03.76). Előbbi számban Jakabos Zsuzsanna hetedikként zárt.Hosszú Katinka – aki az előző két napon három elsőséget és egy harmadik helyet gyűjtött – a 200 méter vegyes után állhatott fel a dobogó legfelső fokára (2:05.06), míg 200 méter háton harmadikként csapott célba (2:03.76). Előbbi számban Jakabos Zsuzsanna hetedikként zárt.

Hosszú mellett a magyarok közül Verrasztó Dávidnak sikerült érmet szereznie, 400 méter vegyesen a szám kétszeres világbajnoka a japán Szeto Daija mögött másodikként ért célba 4:03.14 perces idővel. Cseh László hatodikként, Dudás Dániel nyolcadikként végzett.

Németh Nándor a 100 méter hát döntőjében volt érdekelt, hetedik lett, míg a vele, Jakabos Zsuzsannával, Cseh Lászlóval és Verrasztó Evelynnel felálló 4x50 méteres vegyes vegyes váltó ötödikként zárt.

A 16 éves kínai Vang Csiencse-ha 800 méter gyorson nagy juniorvilágcsúcsot úszott. Az ázsiai versenyző – azt követően, hogy pénteken 400 méteren korosztályos rekorddal nyert – 8:03.86-os idejével csaknem 12 (!) másodpercet javított a korábbi legjobb eredményen (8:15.35), amely szintén az ő nevéhez fűződött.

Jövő csütörtöktől a Duna Arénában versenyez a mezőny.