Úszás: Ledecky a világ idei legjobbjával nyert 800 méteren

MTI MTIMTI MTI
2017.06.28. 09:28
Az ötszörös olimpiai bajnok Katie Ledecky a világ idei legjobb idejével (8:11.50 perc) győzött női 800 méteren az amerikai úszók világbajnoki válogatóján Indianapolisban.

A 20 éves, olimpiai bajnoki címei mellett kilencszeres világbajnok versenyző sikeréhez egy pillanatig sem fért kétség: már az első hosszon az élre állt, s legnagyobb hazai riválisánál, Leah Smithnél végül csaknem kilenc másodperccel előbb csapott a célba, ezzel ezen a távon biztosította a helyét a budapesti világbajnoki csapatban.

Sikerével Ledecky automatikusan vb-induló lett 1500 méteren is, így a folytatásban csak 200 és 400 méteren kell vízbe ugrania a válogatón: a tavaly nyári riói olimpián mindkét számban aranyérmet nyert.

Biztosan indulhat Budapesten a férfi 100 méteres gyorsúszás londoni olimpiai bajnoka, Nathan Adrian is, aki ezen a távon egy századmásodperccel győzte le első számú kihívóját, Caeleb Dresselt.

A budapesti világbajnokság úszóversenyeit július 23–30. között rendezik.