Úszás: Hosszú Katinka spanyol riválisa Tokióig folytatja

MTI MTIMTI MTI
2016.08.23. 21:49
Hosszú Katinka egyik legfőbb riválisa, a riói olimpián két érmet, közte egy aranyat nyert Mireia Belmonte García a 2020-as tokiói játékokig folytatja a pályafutását.

A 25 éves úszó azt is kijelentette, némi pihenést követően megkezdi a felkészülését a következő nagy erőpróbára, amely a jövő évi, budapesti vizes világbajnokság lesz számára.

A spanyolok klasszis versenyzője négy éve Londonban két ezüstéremmel gazdagodott 200 méter pillangón és 800 méter gyorson, míg Rióban előbbi számában aranyat nyert, 400 méter vegyesen pedig bronzérmes lett a győztes Hosszú Katinka mögött. A három arannyal és egy ezüsttel záró bajai úszó a tervek szerint 200 méter pillangón is rajthoz állt volna, végül az előfutamok előtt visszalépett, hogy százszázalékosan a 200 méter vegyes döntőjére koncentrálhasson, amelyet végül meg is nyert.