Úszás: Hosszú Katinka ismét tarolt, 14 aranynál jár a világkupán

2016.08.31. 17:46
Hosszú szerdán is megállíthatatlan volt, négy aranyat nyert (Fotó: Szabó Miklós)
Hosszú Katinka négy aranyéremmel zárta a rövidpályás úszó világkupa-sorozat berlini versenyének második napját. Háromszoros olimpiai bajnokunk 100 méter háton, 400 méter gyorson, 100 méter és 400 méter vegyesen is győzött, 50 méter pillangón és 100 méter gyorson pedig harmadik lett. Utóbbi számban azt a Jakabos Zsuzsannát előzte meg, aki 200 méter pillangón és 400 méter vegyesen is a negyedik helyen végzett.

Rögtön magyar érdekeltséggel, a női 100 méteres gyorsúszással kezdődött a rövidpályás úszó világkupa-sorozat berlini versenyének második napja. Hosszú Katinka (52.25) szoros versenyben ugyan, de harmadik lett, mögötte a másik magyar induló, Jakabos Zsuzsanna (53.53) végzett – mindkét magyar egy helyet rontott a párizsi versenyhez képest.

Hosszú egyik legerősebb száma, a 100 m hát már jobban sikerült, úszónőnk 55.60-as idővel megnyerte szerdai első aranyérmét.

Következőnek Jakabos szállt vízbe, akinek 200 m pillangón 2:06.13-os ideje a negyedik helyhez volt elég.

A 400 m gyorsúszásnál sokáig a harmadik helyen álló Hosszú nagy csatát vívott a kínai Sao Jivennel, a végén azonban magabiztosan nyerte a számot (4:02.11), egyúttal tizenkettedik aranyérmét a világkupán.

Nem kellett sokáig várni a tizenharmadikra, kiválóságunk 100 m vegyesen (57.12) nem sokkal maradt el a saját maga által felállított világrekordtól, a második Katie Meilire majdnem egy másodpercet vert.

Hosszúnak 50 m pillangón sikerült javítania párizsi hatodik helyén, ezúttal bronzérmet nyert (25.73).

A versenynap utolsó magyar érdekeltségű versenyszáma a 400 m vegyes volt, Hosszú két másodpercet javítva párizsi idején ismét első helyen zárt (4:25.69), Jakabos egy helyet és tizenegy másodpercet rontva negyedik lett (4:42.65).

A riói játékokon három aranyat és egy ezüstöt gyűjtő Hosszú – aki 2012 óta eddig minden évben megnyerte a vk összesített pontversenyét – a berlini verseny első napján 200 méter gyorson (1:52.08), 200 vegyesen (2:05.57), majd 200 m háton (2:00.52) győzött. Emellett 50 háton másodikként (26.45), 100 pillangón harmadikként (56.75), 800 m gyorson pedig – afféle levezető edzésnek tekintve utolsó fináléját – ötödikként végzett (8:37.51). A sorozat múlt heti első állomásán, a franciaországi Chartres-ban hét számban diadalmaskodott, emellett három ezüstöt és egy bronzot is szerzett.

Tavaly a riói olimpiára tekintettel 50 méteres medencében rendezték meg a pénzdíjas széria egyes viadalait, az idén viszont már ismét 25 méteres uszodákban zajlik a kilenc állomásból álló versenysorozat. A vk összdíjazása hasonló a tavalyihoz: a nemzetközi sportági szövetség (FINA) több mint kétmillió dollárt oszt szét a legjobbak között.

A következő viadal Moszkvában lesz szombaton és vasárnap.