Úszás: Hosszú pénteken 3, szombaton 4 arannyal zárt

2016.08.27. 18:30
Hosszú Katinka a második, Jakabos Zsuzsanna a harmadik helyen zárta a női 100 méteres gyorsúszást a Chartres-ban zajló rövid pályás világkupaverseny második napjának nyitányán. A tegnap három aranyat nyerő Hosszú 100 háton újra az élen zárt, ahogyan 400 gyorson és 100, valamint 400 vegyesen is. Jakabos összesen három bronzzal zárta a napot.

Mészáros Márk a nyolcadik helyen végzett 200 méter gyorson, női 50 mellen Alia Atkinson szoros csatában bizonyult jobbnak Julija Jefimovánál – utóbbi 200-on is kevéssel maradt le, ott a japán Kaneto Rie örülhetett. A 200 gyorsot megnyerő Philip Heintz nem sokkal később 200 vegyesen is aranyat nyert.Mészáros Márk a nyolcadik helyen végzett 200 méter gyorson, női 50 mellen Alia Atkinson szoros csatában bizonyult jobbnak Julija Jefimovánál – utóbbi 200-on is kevéssel maradt le, ott a japán Kaneto Rie örülhetett. A 200 gyorsot megnyerő Philip Heintz nem sokkal később 200 vegyesen is aranyat nyert.

A férfiaknál háromszoros összetett győztes, jelenlegi címvédő Cameron van der Burgh nyerte meg a 100 méteres mellúszást. Szintén háromszoros első honfitársa, Chad Le Clos is nyert egyet az első blokkban, 100 méter pillangón bizonyult a legjobbnak.

A női 100 hát olimpiai bajnoka, Hosszú Katinka a világkupán is a legjobbnak bizonyult ebben a számban.

Jakabos a gyors bronza után 200 pillangón ugrott medencébe, és gyakorlatilag végig a harmadik helyen haladva újabb medáliát gyűjtött be.

Hosszú a 400 gyorson tulajdonképpen 50 méter után végig vezetve szerzett újabb aranyat, igazából meg sem erőltetve magát. A háromszoros olimpiai bajnokunk 100 vegyesen már jóval nagyobb csatára kényszerült, de végül ezt a kihívást is állta.

Az 50 háton bronzot nyerő Mitchell Larkin 200-on „fél medencével" nyert.

Hosszú 50 pillangón a hatodik lett, Jeanette Ottesen második aranyát nyerte meg. A 400 vegyesen Hosszú 50 méter után három századdal a német Franziska Hentke mögött volt még ugyan, 100-nál azonban már vezetett, innentől pedig már ki sem engedte a kezéből az újabb sikert. Jakabos 150-nél a második helyen haladt, és bár mellen visszaesett, ismét a 3. helyen zárt.

Hosszú Katinka négy aranyéremmel és egy ezüsttel, Jakabos három bronzzal zárta a szombatot.