Úszás: Hosszú és Rasovszky is 2019 legjobbja a LEN-nél

2020.01.09. 12:16
Rasovszky Kristóf megismételte tavalyi elsőségét a LEN-nél (Fotó: Tumbász Hédi)
Két magyart is díjazott az Európai Úszószövetség. Hosszú Katinkát 2019 legjobb női úszójának, Rasovszky Kristófot 2019 legjobb férfi nyílt vízi úszójának választották meg a LEN-nél – közölte Facebook-oldalán a Magyar Úszószövetség.

Hosszú Katinka a szavazatok 50 százalékát begyűjtve fölényesen nyert a svéd Sarah Sjöström előtt, így a májusi Európa-bajnokságon megtartandó díjkiosztón ötödször veheti majd át a LEN Award-ot.

A háromszoros olimpiai bajnokról a Gracenote statisztikai szaklap különleges adatokat közölt: 2019-ben 78 versenyen indult, ezekből 61-en szerzett érmet, 47-et pedig meg is nyert. Ezzel az év legeredményesebb sportolója lett sportágtól és nemektől függetlenül!

A második legeredményesebb az orosz RG-s, Dina Averina volt 33 arannyal és 51 éremmel, a harmadik pedig Vladimir Morozov úszó 30 elsőséggel és 39 dobogós helyezéssel.

Rasovszky Kristóf a tavalyi elsőségét ismételte meg, szoros versenyben, 1.7 százalékkal előzte meg német riválisát, Florian Wellbrockot.

A férfi úszók között Milák Kristóf másodikként zárt a három vb-aranyat nyerő brit Adam Peaty mögött.

Vízilabdázóink közül Vámos Márton a férfiaknál a negyedik, Keszthelyi Rita a nők között a 2. lett.

A LEN Award rangját az adja, hogy immár 12 éve az európai úszószövetségek, illetve a LEN tisztviselői szavaznak.