Úszás: a bérleti díjak jelentős emelkedésétől fél a szövetség

Vágólapra másolva!
2020.05.21. 13:25
null
Wladár Sándor szerint érhető, ha az uszodák emelni fogják a bérleti díjakat, annak mértéke viszont közel sem mindegy (Fotó: Derencsényi István)
Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) elnöke szerint a járványhelyzet elmúltával komoly gondba kerülhetnek a hazai klubok a növekvő költségek miatt.


A MÚSZ vezetője, Wladár Sándor, az M1 aktuális csatornának csütörtökön elmondta, előzetes információi szerint az uszodák üzemeltetői több helyen „brutál mértékű áremelésbe kezdenek” a korlátozó intézkedések feloldása után.

„Így sok helyen lehetetlenné fog válni a tagszervezeteinknek az edzéslátogatás, mert akár több tízmillió forintos emelkedés is várható egy-egy egyesület vízfelületbérlése kapcsán"
– mondta a sportvezető. Hozzátette, keresik a megoldást, aminek részeként mintegy 150 polgármesternek és üzemeltetőnek küldtek levelet.

„Az uszodák üzemeltetési költsége igen magas, így bizonyos mértékű áremelést el tudok fogadni, de az elmúlt években, évtizedekben nem ilyen berendezkedés volt" – utalt a várhatóan jelentősen növekvő bérleti díjakra Wladár, aki szerint a magyar úszósportot évtizedes visszaesés is fenyegetheti.

„Azon kell a sportirányítással is egyeztetve dolgoznunk, miként tudjuk megkönnyíteni vagy kompenzálni az egyesületeket, hogy folytatni tudják a munkát” – fogalmazott az elnök.

A MÚSZ első embere az idei rövid pályás világbajnokság elhalasztása
kapcsán kiemelte, ezzel a lépéssel az összes 2020-as világversenyt törölték, ami nagyon nehéz helyzetet teremt az úszóknak és az edzőiknek egyaránt, hiszen nehéz úgy motiválniuk magukat, hogy nem tudják, mire készülnek. Éppen ezért a MÚSZ tervei között szerepel magyarországi pénzdíjas versenyek rendezése, illetve ősszel szeretnének felnőtt és korosztályos országos bajnokságokat is tartani, hogy „legyen cél a versenyzők előtt”.

Wladár azt is elmondta, hogy mivel az idei felkészülési feltételek nem azonosak – vannak, akik 8-10 hete nem láttak vizet – már készül a támogatási rendszer átdolgozása: eszerint a jövő évre szánt 600 millió forintos támogatás elosztásánál a 2020-as helyett a 2019-es eredményeket vennék figyelembe, mert nem szeretnék, hogy bizonyos tagszervezetek igazságtalanul kerüljenek előnybe vagy hátrányba.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik