Rp. úszó-vk: Hosszú Pekingben is hét aranyat szerzett

2016.10.01. 15:50
Hosszú Katinka négy aranyat nyert a rövid pályás úszó-világkupa negyedik, pekingi állomásának második versenynapján. Hosszú hét elsőséggel zárt a kínai fővárosban.

Ahány világkupaverseny, annyiszor hét aranyat szerez Hosszú Katinka. A rövid pályás úszó-vk negyedik állomásán, Pekingben is hétszer állhatott a dobogó tetejére. A kétnapos viadal szombati küzdelmei során 100 háton, 400 gyorson, 100 vegyesen és 400 vegyesen győzött. Emellett két bronzzal gazdagodott (100 gyors, 50 pillangó).

Az első napon három arany-, illetve egy ezüst- és két bronzérmet gyűjtött.

Hosszú egészen hihetetlen teljesítménnyel úszik a világkupa-sorozatban, hiszen az eddigi négy állomáson 28 aranyat zsebelt be, mind a négy alkalommal hetet.

A pekingi második napon Jakabos Zsuzsanna is szerepelt, egy ezüst (400 vegyes) és egy ötödik hely (200 pillangó) a mérlege.