Rp. úszó-vb: Hosszú Katinka újabb aranyérmet szerzett

2018.12.14. 12:31
Hosszú Katinka továbbra is remekel Kínában (Fotó: AFP)
A női 100 méter vegyes döntőjében sem talált legyőzőre Hangcsouban zajló rövid pályás úszó-világbajnokság negyedik napján Hosszú Katinka, aki pályafutása 16. világbajnoki címét szerezte meg 25 méteres medencében. További hét számban osztottak érmeket kínai idő szerint péntek este, köztük a férfiak 4x200 méteres gyorsváltójának döntőjében, amely végén Brazília roppant szoros csatában szerezte meg az aranyat.

HOSSZÚ KATINKA
„A száz méter kapkodás az én fejemben. Próbálok minél jobban, minden apró technikai dologra jobban odafigyelni, igazából ilyeneken múlik a száz vegyes. Ezek nem mentek rosszul, és azt hittem, hogy sikerül ötvenhét másodperc alá becsúszni, ennek nagyon örültem volna, de nagy különbség nincs. Idén sokat csatáztam Sarah Sjöströmmel a világkupa során, és ez felkészített a világbajnokságra, mert gyorson ma nem bírta senki a tempót.”

A férfi 4x50 méteres gyorsváltó döntőjével kezdődött meg a negyedik nap esti programja Hangcsouban, az első szám az Egyesült Államok győzelmével ért véget. Az amerikai csapat 1:21.80-as idejével új világcsúcsot úszott.

A női 50 m pillangóban holland győzelem és új világcsúcs (24.47) született Ranomi Kromowidjojo révén. A férfi 100 méter vegyes döntőjében Kliment Kolesznyikov szerzett aranyérmet Oroszország számára.

Hosszú Katinka a negyedik számban – az esti programban egyedüli magyarként –, a női 100 méter vegyes fináléjában ugrott medencébe, és 57.26 másodperccel később újabb világbajnoki címet ünnepelhetett.

Ebben a számban a harmadik helyen végzett, így bronzérmet szerzett Alia Atkinson, sőt a jamaicai úszó nem sokkal később megnyerte a 100 méter mell elődöntőjét, így ott is bejutott a döntőbe. Ezen kívül két másik elődöntőt rendeztek (kínai idő szerint) péntek este: a férfi 50 méter pillangóét, valamint női 50 méter háton.

Hosszú Katinka és a 100 vegyes dobogósai (Fotó: Derencsényi István)

Világcsúcs született a női 400 méter gyors döntőjében is, az új rekord és az aranyérem az ausztrál Ariarne Titmust illeti. A dobogóra két kínai versenyző, Vang Csien-csia-ho és Li Ping-csie állhatott még fel.

Az este második váltószámát, a férfiak 4x200 méter gyors döntőjét Brazília nyerte roppant szoros csatában, új világrekordot felállítva Oroszország és Kína előtt.