nemzetisport.hu 2017.12.15 14:57 Frissítve: 2017.12.15 15:05

Rp. úszó Eb: junior vb-ezüstérmesünk mégis döntős

Bár az előfutamban csak a 9. helyen végzett Lakatos Dávid 1500 m gyorson a Dániában zajló rövid pályás úszó Európa-bajnokságon, mégis ott lesz a péntek esti döntőben.

A német Florian Wellbrock ugyanis megbetegedett, így nem vállalja a finálét. Helyette az első számú tartalék, Lakatos Dávid – aki junior vb-ezüstérmes 800 gyorson – állhat a rajtkőre.

ÚSZÁS
RÖVID PÁLYÁS EURÓPA-BAJNOKSÁG, KOPPENHÁGA

17.00: elődöntők, döntők (Tv: M4 Sport)
férfi 50 m gyors, elődöntő (Lobanovszkij Maxim)
női 100 m gyors, döntő
férfi 100 m mell, elődöntő
női 200 m hát, döntő (Burián Kata, Hosszú Katinka)
férfi 200 m vegyes, döntő
női 200 m pillangó, döntő (Kapás Boglárka, Szilágyi Liliána)
női 100 m mell, elődöntő
férfi 100 m hát, döntő
női 100 m vegyes, döntő (Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn)
férfi 1500 m gyors, döntő (Lakatos Dávid)
női 50 m gyors, döntő
női 4x50 gyorsváltó, döntő (Magyarország)

2019.02.19 08:00:00

Úszás KOVÁCS ERIKA

A kétszeres világbajnok imádja az úszást, és úgy érzi, még mindig képes fejlődni.

2019.02.06 23:21:06

Úszás N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Akkor tizenkilenc éves fiamnak elmondtam a titkot, július 7-én este, a balatonakali állomás melletti sörözőben, a tó átúszása után – csak ő indult – Azt, hogy az úszó Risztov Éva 10 kilométeres nyílt vízi győzelmére gondolok, de úgy emlékszem, meg is bántam, hátha »locsogásom« dönti romba a reményt

2019.02.06 23:17:30

NS-VÉLEMÉNY. Hiteles az új szerepkörében.

2019.02.06 22:02:49

Az olimpiai arany gyerekkori álma volt, és miután megvalósult, társaiért és a sportágért is tenni akar.

2019.01.27 11:01:04

Úszás JOCHA KÁROLY

A sportember 1954-ben Európa-bajnok volt, két évvel később olimpiai bronzérmes lett.