Rövid pályás úszó-vb: 200 női vegyesen is két döntősünk lesz

2012.12.15. 11:54
Jakabos Zsuzsanna a vegyes úszás harmadik távján is döntőbe jutott (Fotó: MTI)
Hosszú Katinka a legjobb, Jakabos Zsuzsanna a 3. idővel jutott be a 200 méteres vegyes úszás döntőjébe az isztambuli rövid pályás Európa-bajnokságon. Rajtuk kívül nem lesz magyar szereplője a szombat esti programnak.

Az Isztambulban 200 méteres pillangóúszásban és 100 vegyesen aranyérmes, 400 vegyesen pedig bronzérmes Hosszú Katinka tartja remek formáját: 2:07.07-es eredménnyel mindenkit megelőzve jutott be a 200 vegyes döntőjébe, amelyben magyar idő szerint 19.24-kor megszerezheti az éremtábla második helyén álló magyar küldöttség negyedik aranyérmét.

Jakabos Zsuzsanna a 3. legjobb idővel, 2:08.48-cal jutott tovább, ő abban reménykedhet, hogy az előző két vegyes szám (4. hely 400-on és 7. hely 100-on) kisebb csalódása után megszerzi első érmét Isztambulban.

Rajtuk kívül nem sok babér termett a magyar úszók számára szombat délelőtt. Öt úszó négy másik számban volt érdekelt, de egyikük sem jutott be a szombat esti elődöntőbe.

A legközelebb Kozma Dominik került a folytatáshoz 100 méteres gyorsúszásban, de 48.15 másodperces eredménye hét századdal elmaradt az utolsó, még továbbjutást érő helytől, így a 17. helyen zárt. Ugyanebben a számban Takács Krisztián 48.28-cal 22. lett.

Verrasztó Dávid a 100 méteres vegyes úszásban 55.07-tel a 24., Verrasztó Evelyn 50 méteres hátúszásban 28.47-tel a 25., Dara Eszter 100 méter pillangón 59.25-tel a 23. helyen végzett.