Tokió 2020: Oszaka Naomi nem jutott be a legjobb nyolc közé

M. D.M. D.
2021.07.27. 07:30
Oszaka Naomi a nyolcaddöntőben búcsúzott az olimpiától (Fotó: AFP)
Oszaka Naomi két játszmában, 6:1, 6:4-re kikapott a cseh Markéta Vondrousovától a tokiói olimpia női tenisztornájának harmadik fordulójában, így nem jutott be a legjobb nyolc közé.

A négyszeres Grand Slam-bajnok japán lány az első szettet 24 perc alatt veszítette el 6:1-re, a másodikat ennél szorosabb küzdelemben, 44 perc alatt 6:4-re, miután Vondrousová harmadik meccslabdáját már nem tudta hárítani. Oszaka a tokiói olimpia hivatalos honlapjának statisztikája szerint 18 ki nem kényszerített hibát és csak két tenyeres nyerőt ütött a mérkőzésen.

A találkozó 68 percig tartott.

A 2019-es Roland Garroson döntős cseh hölgy a negyeddöntőben a spanyol Paula Badosával vagy az argentin Nadia Podoroskával mérkőzik majd meg. Oszaka mellett kiesett az RG idei bajnoka, a cseh Barbora Krejcíková is, aki szettelőnyről kapott ki a svájci Belinda Bencictől.

A férfiaknál a harmadik kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz két szettben nyert az amerikai Frances Tiafoe ellen (6:3, 6:4), ezzel bejutott a legjobb 16 közé. Kiesett az Australian Open-elődöntős orosz Aszlan Karacev.