Tokió 2020: ikszeltek az amerikaiak, nyolcat rúgtak a hollandok női futballban

SZ. R.SZ. R.
2021.07.27. 16:19
Nem tudta győzelemmel zárni a női labdarúgótorna csoportkörét az Egyesült Államok válogatottja (Fotó: AFP)
Gól nélküli döntetlent játszott Ausztráliával az Egyesült Államok, míg Hollandia 8–2-re legyőzte Kínát a tokiói olimpia női labdarúgótornáján, a csoportkör záró fordulójában.

Az amerikaiak az első mérkőzésen 3–0-ra kikaptak a svédektől, majd Új-Zéland ellen már 6–1-re nyertek. A csoportkör záró fordulójában aztán Ausztrália ellen lépett pályára az USA, a találkozón mind a két csapat sok helyzetet alakított ki, de nem született gól (0–0). Jobb gólkülönbségével az amerikai válogatott jutott tovább a második helyen.

A csoport másik találkozóján a svédek könnyedén, 2–0-ra győztek Új-Zéland ellen.

A Japán válogatott végletekig kiélezett mérkőzésen győzött 1–0-ra Chile ellen, míg Kanada 1–1-es döntetlent játszott Nagy-Britanniával.

Az F-csoport utolsó fordulójában Hollandia Kína ellen lépett pályára. A kínaiak 1–0 után még egyenlíteni tudtak, de a félidőre 3–1-es holland vezetésnél vonultak a felek. A fordulás után a hollandok további öt gólt szereztek, míg a kínaiak csak egyet, így 8–2-re győzött Hollandia, amely három mérkőzésen 21 gólt szerzett a csoportjában. A négyes második helyén végző Brazília 1–0-ra verte meg Zambiát.

A tokiói olimpia női futballtornája a negyeddöntőkkel folytatódik július 30-án, pénteken.

TOKIÓ 2020
NŐI LABDARÚGÁS, CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
G-CSOPORT
Egyesült Államok–Ausztrália 0–0
Új-Zéland–Svédország 0–2 (0–2)
A G-csoport végeredménye:
1. Svédország 9 pont, 2. USA 4 pont (6–4), 3. Ausztrália 4 pont (4–5), 4. Új-Zéland 0 pont
Továbbjutott: Svédország, Egyesült Államok, Ausztrália (második legjobb csoportharmadikként)
E-CSOPORT
Chile–Japán 0–1 (0–0)
Kanada–Nagy-Britannia 1–1 (0–0)

Az E-csoport végeredménye: 1. Nagy-Britannia 7 pont, 2. Kanada 5 pont, 3. Japán 4 pont (2–2), 4. Chile 0 pont
Továbbjutott: Nagy-Britannia, Kanada, Japán (legjobb csoportharmadikként)