Tokió 2020: ismét az oroszokkal játszhatnak kéziseink, ha legyőzik Norvégiát

2021.08.04. 04:04
Anna Vjahirevára a montenegróiak ellen is számíthattak az oroszok (Fotó: AFP)
Az Orosz csapat 32–26-ra legyőzte Montenegrót a tokiói olimpia női kézilabdatornáján, ezzel bejutott az elődöntőbe, amelyben a Norvégia–Magyarország párharc továbbjutójával találkozik pénteken.

Montenegró a 2016-os olimpián mind az öt mérkőzését elveszítette, idén azonban két győzelemmel a harmadik helyen tovább tudott jutni a csoportjából, s a negyeddöntőben a címvédő orosz csapat várt rá, amelyet legutóbb a 2012-es Európa-bajnokságon múlt felül.

Jovanka Radicsevicsék számára rémesen kezdődött a meccs, szövetségi kapitányuknak, Bojana Popovicsnak már a negyedik percben időt kellett kérnie 0–4-es állásnál. A beszélgetés nem hozta meg a várt eredményt, az oroszok a 17. percben már héttel vezettek (6–13), de aztán a montenegróiak összekapták magukat, és a szünetre felzárkóztak mínusz kettőre (15–17).

A második játékrész első tíz percében Montenegró tapadt az oroszokra, állandósult a két-három gólos különbség a két gárda között, ám a félidő közepén egy 6–2-es szériával Vjahireváék eldöntötték a találkozót (22–28) – a hatgólos differencia a végére is megmaradt (26–32).

Az orosz együttes a Brazília elleni döntetlen és a Svédországtól elszenvedett kiütéses vereség után zsinórban a negyedik meccsét nyerte meg, és készülhet a pénteki elődöntőre, amelyben Norvégia vagy a magyar válogatott lesz az ellenfele. Nem kis bravúr kellene hozzá, de reméljük, hogy az utóbbi.

Tomori Zsuzsannáék egyébként a csoportküzdelmek során egyszer már összecsaptak az oroszokkal, akkor a mieink hét góllal kikaptak (31–38).