Tokió 2020: kikaptak és kiestek az amerikaiak férfi röplabdában

2021.08.01. 17:30
A csoportkör záró fordulóját rendezik vasárnap a tokiói olimpia röplabdatornáján. Drámai, ötszettes mérkőzésen győzte le a címvédő Brazília a franciákat, míg a világbajnok lengyelek magabiztosan nyerték a Kanada elleni rangadót, s ezzel csoportjukat is.

Az A-csoport rangadójával kezdődött a játéknap, amelyen az éllovas és világbajnoki címvédő lengyelek három játszmában győzték le a harmadik Kanadát. A csoport második helyén az olaszok végeztek, akik Venezuela ellen nyertek három szettben. A negyedik továbbjutó helyről a japán–iráni meccs döntött, amelyet szetthátrányból fordítottak meg a hazaiak, s győztek végül 3:2-re, ráadásul ezzel megelőzték a kanadaiakat is.

A B-csoportban a címvédő brazilok alaposan megszenvedtek a franciákkal. Már a második szett is maratoni küzdelmet hozott, hiszen csak a 76. labdamenet döntött az európaiak javára (39:37), akiknek a döntő szettben is négy mérkőzéslabdájuk volt, ám a dél-amerikaiak mindegyiket hárították, majd második sajátjukat értékesítve 20:18-ra hozták az ötjátszmás győzelmet. Az oroszok viszont gond nélkül legyőzték a sereghajtó Tunéziát, s végül a csoport élén végeztek. A csoport zárómeccsén nagy meglepetésre az argentinok három játszmában legyőzték az Egyesült Államokat, s végül elhalászták az utolsó továbbjutó helyet az amerikaiak orra elől.

TOKIÓ 2020
FÉRFI RÖPLABDA, 5. FORDULÓ:
A-csoport:
Lengyelország–Kanada 3:0 (15, 21, 16)
Olaszország–Venezuela 3:0 (22, 15, 17)
Japán–Irán 3:2 (21, –20, –29, 22, 13)
A csoport állása: 1. Lengyelország 13 pont (14:4 szettarány), 2. Olaszország 11 (12:7), 3. Japán 8 (10:9), 4. Kanada 7 (9:9), 5. Irán 6 (9:11), 6. Venezuela 0 (1:15)

B-csoport:
Brazília–Franciaország 3:2 (22, –37, 17, –21, 18)
Orosz csapat–Tunézia 3:0 (20, 22, 16)
Egyesült Államok–Argentína 0:3 (–21, –23, –23)
A csoport állása: 1. Orosz csapat 12 pont (13:5 szettarány), 2. Brazília 10 (12:8), 3. Argentína 8 (12:10), 4. Franciaország 8 (10:10), 5. Egyesült Államok 6 (8:10), 6. Tunézia 1 (3:15)

Ezzel kialakult a negyeddöntők párosítása is: a világbajnok lengyelek a franciákkal, az oroszok Kanadával, a címvédő brazilok a házigazdákkal, míg az olaszok az argentinokkal meccselnek majd a négy közé kerülésért.