Tokió 2020: Biles visszatért, harmadik lett gerendán

2021.08.03. 13:18
Simone Biles bronzérmet szerzett gerendán (Fotó: AFP)
Korláton és gerendán kínai, nyújtón japán siker született a tokiói olimpia tornaversenyeinek keddi zárónapján, a szerenkénti döntőkben.

A férfiaknál korláton a kínai Cou Csing-jüan diadalmaskodott „brutális”, 16.233 ponttal, ezzel a csapatversenyben elért bronza után második érmét szerezte a japán fővárosban. A német Lukas Dauser lett a második, míg a szer kétszeres Európa-bajnoka, Ferhat Arican a török tornasport első olimpiai érmét szerezte a bronzzal.

Nyújtón az egyéni összetettben aranyérmes, csapatban második japán Hasimoto Daiki győzött a horvát Tin Srbic és a csapatban győztes, összetettben harmadik orosz Nyikita Nagornij előtt.

A nők között gerendán kettős kínai siker született, Kuan Csen-csen győzött Tang Hszi-jing előtt. Harmadik helyen a négyszeres olimpiai bajnok Simone Biles végzett. Az amerikaiak 19-szeres világbajnoka a selejtezőt végigtornázta és az első helyen került az összetett fináléjába, illetve mind a négy szeren a nyolcas döntőbe jutott. Ezek után a múlt keddi csapatversenyen csak az első szeren tornázott, és a 13.766 pontra értékelt ugrása után visszalépett, indoklása szerint azért, mert a gyengébb teljesítménye után a mentális egészségére kellett figyelnie. Ezt követően a gerendát – amelyen háromszoros világbajnok, és riói harmadik – leszámítva minden finálétól visszalépett. Biles így két olimpia alatt szerzett hét érmet: négy aranyat, egy ezüstöt és két bronzot.