Tokió 2020: a svéd kézisek nagyon megverték a címvédőt a magyar csoportban

2021.07.27. 08:53
Linn Blohm öt gólt szerzett a svéd csapatban (Fotó: AFP)
Svédország válogatottja 36–24-re legyőzte a címvédő Orosz csapatot a tokiói olimpia női kézilabdatornájának keddi játéknapján, a magyar válogatottat is felvonultató B-csoportban.

A svédek a kezdeti tapogatózás után gyorsan kézbe vették az irányítást, 4–4 után zsinórban négy gólt szereztek, és már a szünetben hattal vezettek. A tiszta helyzeteket is elrontó, pontatlanul támadó orosz csapat olimpiai történetének legrosszabb első félidejét produkálta a kilenc szerzett góllal.

A második játékrész elején néhány percig úgy tűnt, az agresszívebb orosz védekezés megteremti a felzárkózás alapját, de a támadójáték továbbra sem ment – és a remekül játszó északiak fokozatosan tovább növelték előnyüket.

Az orosz válogatott a 2012-es londoni negyeddöntő óta először veszített olimpián – a csúnya véget érő veretlenségi sorozat kilenc mérkőzést számlált. A jelenleg egy ponttal álló oroszok a szintén rosszul rajtoló mieinkkel játsszák következő meccsüket csütörtökön.

A svédeknél Carin Strömberg nyolc, Jamina Roberts hét, a győri Linn Blohm öt gólt szerzett, az orosz csapat leggólerőbebb játékosa Polina Vegyekina (5) volt, Anna Vjahireva megakadt háromnál.