Tokió 2020: a B-döntőbe jutott Pétervári-Molnár egypárevezősben

2021.07.29. 04:37
Az egyetlen magyar tokiói evezős a B-döntőben folytathatja (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi egypárevezősök elődöntőjét rendezték meg csütörtökön a tokiói olimpián, amelyben Pétervári-Molnár Bendegúz révén voltunk érdekeltek. Az egyetlen magyar tokiói evezős a B-döntőben folytathatja szereplését.

Eleinte „csak” a hőséggel, a páratartalommal és az egyébként mesterségesen lekerített evezős- (és majd kajak-kenu) pálya meglepően lendületes és kavargó szelével küzdött Pétervári-Molnár Bendegúz és a teljes mezőny, aztán megjött a tájfun is. Emiatt összevissza tologatták a programpontokat, aminek eredményeképp a mi fiunk is malmozott négy napot, aztán most egymásutániakon jön az elődöntő és a döntő. Na de melyik: az A vagy a B?

Céljai szerint nyilván az A, azért harcolt a kvótájáért végig a kvalifikációs időszakban, és azt jelölte ki önmagának az első, könnyed előfutamos továbbjutás nyomán is.

A helyi idő szerint csütörtök délelőttre beiktatott elődöntőben a második futamba sorolták, de a sorolást akár repülésnek is mondhatnánk, hiszen akkora szél tombolt a Tengeri Evezősközpontnál, hogy a parkolón szinte áthajította az embereket, a sajtóközpont sátortetejét szaggatta, mint a katasztrófafilmekben, ha bárki kinyitott egy ajtót, azt ki is tépte a kezéből, egyébként meg felborította, ha kilépett az épület árnyékából.

Na de a lényeg, hogy az egyetlen itteni evezősünk jól rajtolt, sőt, az első mérésnél 1:39.08-cal vezette a futamát. Ezer méternél már rosszabbul álltunk, „Bende” 2.23 másodperces és 20-21 méteres hátránnyal az ötödik helyen lapátolt. A második félidő pedig nem javulást, hanem leszakadást hozott, az ötödik. helyen végzett a futamban, így pénteken magyar idő szerint 3.15-től a B-döntőben evezhet 7–12. helyért.

„Az első ezren elég jól mentem, az volt a terv, hogy ezt folytatom… – mondta önkritikus kacajba átcsúszva Pétervári-Molnár Bendegúz, amikor megkérdeztük tőle, miként tervezte felépíteni a futamot. – Szerettem volna eldönteni ezer-ezerötszáz között, ám sajnos ott szétestem fejben, majd technikailag is. Ilyen a sport: fáj, még vezetni is. Túlságosan elkezdtem koncentrálni a többiekre, ezt nem szabad, helyette magamra kéne, a saját ritmusra, és higgadtan folytatni, amit addig csináltam. Most már inkább oldalszél uralkodik, ebből a szempontból rossz volt az ötös pályám, mert mi kaptuk a csapkodós hullámokat, és amikor ez eszembe jut, az már nem jó… Mostantól a célom a B-döntő megnyerése, abszolút, mert bennem van, az A-döntő is bennem volt… Igyekszem tanulni a hibámból, magamra, belülre figyelni és nyugodtan végigevezni a pályát.”