WTA-vb: meccslabdákat rontva, hatalmas csatában búcsúztak Babosék

2016.10.27. 17:47
A Babos Tímea, Jaroszlava Svedova alkotta páros 7:5, 6:7, 2–10-re alulmaradt a Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safárová amerikai, cseh duóval szemben a szingapúri tenisz WTA-világbajnokság párosversenyének negyeddöntőjében.
MÉG NEM ZÁRJA LE AZ ÉVET
„Nagyon jó meccs volt! Nagyon-nagyon jól játszottam és Szlava is! Sajnos néha-néha beremegett a szervája, de ez benne van a pakliban. Összességében igen magas színvonalú meccset játszottunk. Örülök, hogy ilyen jó tenisszel sikerült párosban befejeznem az évet! Az biztos, hogy elutazom a WTA Elite Trophyra, de nem tudom, hogy pályára léphetek-e. Addig nem is akarom lezárni az évet, amíg ez nem dől el hivatalosan” – nyilatkozta Babos a babostimea.hu-nak.

Nem várt könnyű feladat Babos Tímeára és kazah partnerére, Jaroszlava Svedovára, akik a harmadik helyen kiemelt Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safárová amerikai, cseh duóval mérkőztek meg a szingapúri tenisz WTA-világbajnokság párosversenyének negyeddöntőjében.

Babosék idén áprilisban már találkoztak mostani ellenfelükkel, a Miamiban rendezett torna fináléjában 6:3, 6:4-es vereséget szenvedtek.

Ezúttal is a harmadik helyen kiemelt amerikai, cseh páros kezdett jobban, 2:1-nél brékelte Babosékat, akik nem adták fel, és 4:2-nél, majd 5:5-nél is elvették ellenfelük adogatását, így a magyar teniszező az első játszmáért adogathatott (6:5).

Babos szervajátéka hihetetlenül hosszúra nyúlt, végül a nyolcadik (!) játszmalabdát sikerült kihasználni – közben az ellenfélnek is volt négy bréklehetősége, ezeket azonban hárították (7:5).

A második szett közepén három bréklabdához jutott a magyar, kazah duó, ezekből a másodikat sikerült kihasználni az egyébként sokat hibázó Matteknek köszönhetően. Az elveszített adogatójáték magukhoz térítette Safárováékat, akik rögtön visszavették a bréket. (7:5, 4:4).

Nem adta fel a nagyszerűen összedolgozó Babos, Svedova páros, és a következő fogadójátékban újabb két bréklabdához jutott, Mattek azonban kijött a krízisből, Baboséknak a szettben maradásért kellett adogatniuk. A magyar teniszező két ásszal járult hozzá, hogy ez sikerüljön, ráadásul ezután brékelni is sikerült, így a mérkőzésért adogathattak Babosék (7:5, 6:5)!

A 23 esztendős soproni ziccert rontott az első meccslabdánál, a másodikat Svedova ütötte a hálóba. Harmadik lehetőség – egyelőre – nem volt, Safárováék visszabrékeltek, következett a tie-break. Lehetőség itt is akadt a meccs lezárására, ezzel nem tudtak élni Babosék, ellenben a Mattek, Safárová páros fejben ott volt a fontos pontoknál, így jöhetett a mérkőzést eldöntő szuper tie-break (7:5, 6:7).

Itt már esélyük sem volt Baboséknak a gyakorlatilag transzban játszó amerikai, cseh duó ellen, amely hamar 4–0-s előnyre tett szert, végül 10–2-vel behúzta a szuper tie-breaket, megnyerve egyúttal a maratoni hosszúságú, két és fél órás mérkőzést.

WTA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZINGAPÚR (7 000 000 dollár, kemény pálya)
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Mattek, Safárová (amerikai, cseh, 3.)–Babos, Svedova (magyar, kazah, 7.) 5:7, 7:6 (8–6), 10–2
Garcia, Mladenovic (francia, 1.)–Görges, Ka. Plísková (német, cseh, 8.) 6:4, 6:2