Wimbledon: Wawrinka kikapott a 211 centi magas amerikaitól

M. D.M. D.
2019.07.03. 21:28
Alexander Zverevhez, Cicipaszhoz és Thiemhez hasonlóan Wawrinka is hamar kiesett (Fotók: AFP)
Újabb nagy név búcsúzott a wimbledoni teniszbajnokságon a férfiaknál: Stan Wawrinka öt játszmában kikapott a 21 éves amerikai Reilly Opelkától a második fordulóban. A címvédő Novak Djokovics nem hibázott, három szettben legyőzte az amerikai Denis Kudlát. A nőknél Simona Halep, Karolína Plísková, Caroline Wozniacki, Viktorija Azarenka, Elina Szvitolina és a 15 éves Cori Gauff is bejutott a legjobb 32 közé.

A címvédő Novak Djokovics magabiztosan, három szettben nyert az amerikai Denis Kudla ellen. A világelső alig több mint másfél órát töltött a pályán, ez idő alatt 37 nyerőt és 13 ászt ütött, az első szervái után a labdamenetek 80 százalékát megnyerte (39/49), a 13 bréklehetőségéből hetet kihasznált, kétszer pedig elveszítette az adogatását.

A négyszeres wimbledoni bajnok a harmadik fordulóban a lengyel Hubert Hurkaczcsal játszik, akit idén a Roland Garroson három játszmában megvert.

Életében először jutott be Grand Slam-tornán a harmadik fordulóba a 211 centiméter magas Reilly Opelka, aki öt játszmában, 3 óra 13 perces mérkőzésen megverte a háromszoros GS-bajnok Stan Wawrinkát. A svájci 2:1-es szettelőnynél a negyedik játszma elején két különböző játékban összesen három bréklabdát packázott el, majd a legrosszabbkor, 5:4-es hátrányban elveszítette az adogatását, ezzel együtt a szettet is. Az ötödik felvonásban 6:6-nál Wawrinkának volt egy újabb bréklehetősége, de ezzel sem élt, utána ismét elveszítette a szerváját, így kiesett.

A svájci 2015 óta egyszer sem jutott túl a második fordulón Wimbledonban.

Kiesett a 40 éves horvát Ivo Karlovic is, aki hiába ütött 38 ászt Thomas Fabbianónak, öt szettben, 3 óra 7 perces csatában kikapott tőle. Az olasz teniszező az első fordulóban is öt játszmában nyert, Sztefanosz Cicipaszt 3 óra 23 perces küzdelemben múlta felül.

Kétszettes hátrányból felállva, a harmadik játszmát 0:3-ról megfordítva diadalmaskodott Fernando Verdasco, aki 3 óra 43 perces mérkőzésen búcsúztatta a brit Kyle Edmundot. A balkezes spanyol 2015 óta először jutott be a legjobb 32 közé az All England Clubban.

A tavalyi döntős Kevin Anderson 2 óra 59 perces meccsen, 57 nyerőt és 24 ászt ütve, négy játszmában győzte le a szerb Janko Tipszarevicset.

A nőknél 63 perc alatt jutott tovább a korábbi világelső Viktorija Azarenka, és percre pontosan egyórás mérkőzésen a harmadik kiemelt Karolína Plísková. A nyolcadikként rangsorolt Elina Szvitolina 5:7, 4:5-nél meccslabdát hárított az orosz Margarita Gaszparjan ellen, aki két játékkal később – amikor az ukrán két játszmalabdához jutott – combsérülés miatt feladni kényszerült a meccset.

Azarenka a harmadik fordulóban a szintén volt világranglista-éllovas Simona Haleppel vív rangadót, aki honfitársát, Mihaela Buzarnescut múlta felül három játszmában, 1 óra 51 perces mérkőzésen. Az esélytelenebb román hölgy jóval több nyerőt ütött Halepnél (25, illetve 11), de sokkal többet is hibázott nála (44, ill. 19).

Venus Williams után a szlovák Magdaléna Rybárikovát is legyőzte két játszmában, így már a legjobb 32 között jár a 15 éves Cori Gauff. Az amerikai lány Jennifer Capriati 1991-es menetelése óta a legfiatalabb versenyző, aki eljutott a harmadik fordulóig Wimbledonban. Gauff következő ellenfele Polona Hercog lesz, s ha a szlovén játékost is megveri, akkor a nyolcaddöntőben Azarenkával vagy Haleppel játszhat.

A selejtezőből induló Cori Gauff tündérmeséje folytatódott

Az eseményről a Nemzeti Sportot tudósítja: Klein Ron

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (38 000 000 font, fű)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ
Djokovics (szerb, 1.)–Kudla (amerikai) 6:3, 6:2, 6:2
K. Anderson (dél-afrikai, 4.)–Tipszarevics (szerb) 6:4, 6:7 (5–7), 6:1, 6:4
Hacsanov (orosz, 10.)–F. López (spanyol) 4:6, 6:4, 7:5, 6:4
Medvegyev (orosz, 11.)–Popyrin (ausztrál) 6:7 (6–8), 6:1, 6:4, 6:4
Raonic (kanadai, 15.)–Haase (holland) 7:6 (7–1), 7:5, 7:6 (7–4)

NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Pegula, M. Sanchez (amerikaiak) 6:4, 3:6, 6:2

Dabrowski, Hszü Ji-fan (kanadai, kínai, 4.)–Dzsabur, Stollár (tunéziai, magyar) 6:1, 6:3

FÉRFI PÁROS, 1. FORDULÓ
Mektic, Skugor (horvátok, 6.)–Berankis, Fucsovics (litván, magyar) 6:2, 6:2, 6:2