Wimbledon: Serena Williams feladta – sírva ment le a pályáról

2021.06.29. 21:15
Serena Williams sírva hagyta el a pályát (Fotó: AFP)
Serena Williams kénytelen volt feladni a fehérorosz Aljakszandra Szasznovics elleni mérkőzését, mivel az első játszmában sérülést szenvedett. Testvére, a 41 éves Venus Williams és a két hét múlva sorra kerülő budapesti tornán első kiemelt Nadia Podoroska ellenben bejutott a második fordulóba a wimbledoni teniszbajnokságon. A férfiaknál rekordbajnok svájci Roger Federer úgy jutott tovább a 64 közé Adrian Mannarinóval szemben, hogy 2:2-es szettállásnál a francia versenyző feladta a mérkőzést.

Az első játszmában 3:3-nál egy tenyeres ütés közben sérült meg a hétszeres (2002, 2003, 2009, 2010, 2012, 2015, 2016) wimbledoni női bajnok Serena Williams, aki az ápolást követően, könnyeivel küszködve jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot.

A hétszeres Grand Slam-, ötszörös wimbledoni bajnok Venus Williams ugyanakkor a román Mihaela Buzarnescut búcsúztatta három szettben, míg a világranglistán 39. argentin Podoroska az amerikai Ann Lit verte meg.

A női mezőny első kiemeltje, a világranglista-vezető ausztrál Ashleigh Barty három szettben bizonyult jobbnak a spanyol Carla Suárez-Navarrónál a nyitó fordulóban. A 2018-as bajnok, 2016-os finalista német Angelique Kerber (25.) két szettben búcsúztatta a szerb Nina Sztojanovicsot.

A londoni füves pályás tornán eddig nyolcszor (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2013, 2017) diadalmaskodó, ezúttal hatodikként kiemelt sztár, Roger Federer jól kezdett, ám a második és a harmadik szettben tőle szokatlanul sokat hibázott, és riválisa fordított. A negyedik játszma elején Federer 3:0-ra elhúzott, és 6:2-vel egyenlített. Ekkor Mannarino jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot.

A szerbiai Laslo Djere az uruguayi Cuevast négy szettben múlta felül, míg a szlovákiai Gombos Norbert négy szettben kikapott az amerikai Sandgrentől.

A női teniszezők világranglistáján 89. helyen álló orosz Anna Blinkova két szettben 69 perc alatt legyőzte a 116. helyen álló Babos Tímeát a női egyesnek első fordulójában.

A német Oscar Otte 3 óra 56 perc alatt, öt szettben, döntő játszma 13:12-re győzött a francia Arthur Rinderknech ellen a wimbledoni teniszbajnokság keddi játéknapján, és jutott a 64 közé.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (35 016 000 font, füves pálya)
FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ (a 64 közé jutásért)
A. Zverev (német, 4.)–Griekspoor (holland) 6:3, 6:4, 6:1
Korda (amerikai)–De Minaur (ausztrál, 15.) 6:3, 6:4, 6:7, 7:6
Schwartzman (argentin, 9.)–Paire (francia) 6:3, 6:4, 6:0
Evans (brit, 22.)–López (spanyol) 7:6, 6:2, 7:5
Fognini (olasz, 26.)–Ramos-Vinolas (spanyol) 7:6, 6:2, 6:4
Federer (svájci, 6.)–Mannarino (francia) 6:4, 6:7, 3:6, 6:2-nél Mannarino feladta
Shapovalov (kanadai, 10.)–Kohlschreiber (német) 6:4, 4:6, 6:3, 5:7, 6:4
Hoang (francia)–Csang Csi-csen (kínai) 4:6, 7:6, 6:7, 6:3, 6:2
Gasquet (francia)–Szugita (japán) 7:6 (7-4), 4:6, 6:2, 6:1
Lajovics (szerb)–Simon (francia) 6:4, 7:5, 3:6, 4:6, 6:3
Harris (dél-afrikai)–Berankis (litván) 6:3, 6:4, 7:6
Geraszimov (fehérorosz)–Clarke (brit) 6:3, 3:6, 7:6, 6:2
Kvon Szun Vu (dél-koreai)–Masur (német) 6:7, 6:3, 6:4, 6:4
Medvegyev (orosz, 2.)–Struff (német) 6:4, 6:1, 4:6, 7:6