Nemzetisport.hu 2010.06.30 20:32 Frissítve: 2013.05.24 01:09

Wimbledon: tovább élnek a hazai remények, Murray már a négy között

Andy Murray bejutott a wimbledoni tenisztorna elődöntőjébe, miután négy játszmában, 6:7, 7:6, 6:2, 6:2-re legyőzte Jo-Wilfried Tsongát. Így tovább él a hazai közönség reménye, hogy Murray Fred Perry 1936-os diadala óta első brit teniszezőként győzni tud férfi egyesben.

A mérkőzés fordulópontja a második szett rövidítésében jött el, mikor Tsonga nagyon közel került ahhoz, hogy megnyerje a játszmát – a tie-breakben 5–4-re vezetett és szervált. Murray innen fordított, kiegyenlítette szetthátrányát, majd simán győzött az utolsó két játszmában – 2 óra 48 perc alatt.

„Nagyon kemény meccs volt. Az első két szettben sok lehetőségünk volt, de egyikünk sem használta ki jól ezeket, így jöhetett a rövidítés. Ekkor még sokat kellett védekeznem, de az utolsó két játszmában már nagyon jól játszottam" – nyilatkozta a BBC-nek Murray, aki az elődöntőben Rafael Nadallal találkozik.

A nap eredményeiről szóló összefoglaló cikkünket ide kattintva olvashatják el!

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (13 725 000 font, fű)
FÉRFI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Murray (brit, 4.)–Tsonga (francia, 10.) 6:7, 7:6, 6:2, 6:2

2019.09.20 09:51:02

Tenisz KLEIN RON

Olyannyira nőtt a jelentősége az eseménynek, hogy az ATP e torna miatt nem tiltotta még el Nick Kyrgiost…

2019.09.16 10:32:46

Tenisz GYŐRI FERENC, KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Balázs Attila 17 percnyi játék után, két gémmel megnyerte az Illja Marcsenko elleni találkozót.

2019.09.15 16:44:02

Tenisz GYŐRI FERENC (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Balázs Attila az első játszmát megnyerte, a másodikban szettlabdát is hárított, 5:5-ről folytatják.

2019.09.15 13:29:36

Tenisz nemzetisport.hu

Fucsovics előbb Balázs oldalán párosban nyert döntő szettben, majd háromórás meccsen kikapott Sztahovszkijtól.