Wimbledon: Sarapova már nem hibátlan, de így is nyert

2015.07.07. 17:51
A 2004-es győztes orosz Marija Sarapova bejutott a wimbledoni női teniszbajnokság női egyesének elődöntőjébe, miután három szettben legyőzte az amerikai Coco Vandeweghét.

A játéknap eseményeiről bővebben ide kattintva olvashat! A játéknap eseményeiről bővebben ide kattintva olvashat!

A döcögősen indított szervajátékok ellenére a korábbi világelső vette el először ellenfele adogatását, majd egy gyors brékváltás után 4:2-t követően megtartotta az előnyét.

Ezzel idei kilencedik wimbledoni játszmáját is megnyerte, és a második felvonásban sem úgy tűnt, hogy megszakad a hibátlan sorozat, de 5:4-nél nem tudta kiszerválni a továbbjutást, majd rövidítésben elbukta a szettet.

A döntő felvonásban 3:0-s előnye után az amerikai visszabrékelt ugyan, de 3:2 után ismét Sarapova percei következtek, így 6:3, 6:7, 6:2-re megnyerte a meccset.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (26 750 000 font, fű)