Wimbledon: rekordnézettséget hozott Konta negyeddöntője

2017.07.20. 19:52
Rekordnézettséget hozott a magyar származású Konta Johanna negyeddöntője a wimbledoni teniszbajnokságon.

A hazai közönségkedvenc múlt kedden drámai csatában, 6:7, 7:6, 6:4-re megverte a román Simona Halepet, így 39 év után jutott be ismét brit nő az elődöntőbe a londoni Grand Slam-tornán.

A BBC-n több mint 7.4 millióan követték a 2 óra 41 perces mérkőzést, női meccset még sosem néztek ennyien a brit közszolgálati csatornán. Ez ráadásul egymillióval meghaladta a vasárnapi férfi döntő nézettségét.

A verseny statisztikusai szerint a négy között Venus Williamsszel szemben alulmaradt Konta ütötte a női mezőnyben a legtöbb ászt is, 35-öt. A férfiaknál az amerikai Sam Querrey 139-ig jutott.