Wimbledon: Nadal nyolcadszor, Kyrgios nyolc év után a nyolcban

M. D.M. D.
2022.07.04. 21:58
Vajon meddig juthat Nick Kyrgios idén a wimbledoni bajnokságon? (Fotó: AFP)
Nick Kyrgios, Taylor Fritz és Cristian Garín után Rafael Nadal is bejutott a legjobb nyolc közé a férfiak versenyében a wimbledoni füves pályás teniszbajnokságon. A nőknél negyeddöntős Simona Halep, Elena Ribakina, Amanda Anisimova és Ajla Tomljanovic is.

FÉRFIAK

Nick Kyrgios nyolc év után újra a legjobb nyolc között Wimbledonban. Az előző fordulóban Sztefanosz Cicipaszt kiejtő ausztrál játékos az első játszmát elveszítette az amerikai színekben versenyző Brandon Nakashima ellen, de aztán fordított, még úgy is, hogy a harmadik szettben ápolni kellett a vállát. A negyedik felvonásban Kyrgios kétszer is elveszítette az adogatását, a döntő játszmát azonban simán megnyerte 6:2-re.

A találkozó 3 óra 11 percig tartott.

„Ma este biztosan szükségem lesz egy pohár borra…” – mondta a pálya széli interjúja során Kyrgios, aki Wimbledonban továbbra is hibátlan az ötszettes meccseken (6–0 a mérlege).

A mérkőzés összefoglalója

A 27 éves ausztrál játékos a 2015-ös Australian Open óta először negyeddöntős Grand Slam-tornán. Következő ellenfele a chilei Cristian Garín lesz, aki kétszettes hátrányból felállva, két meccslabdát hárítva, több mint négy és fél órás küzdelemben kerekedett az ausztrál Alex de Minaur fölé.

Garín az első chilei negyeddöntős GS-versenyen 2009 óta (Fernando González, US Open). Ennél is érdekesebb az a tény, hogy a német Rainer Schüttler és a francia Arnaud Clément 2008-as meccse óta Garín és Kyrgios ütközete lesz az első wimbledoni negyeddöntő, amelyet két nem kiemelt játékos vív.

Először negyeddöntős Grand Slam-viadalon a wimbledoni bajnokságot megelőző eastbourne-i felvezető versenyt megnyerő amerikai Taylor Fritz is, aki három szettben nyert az ausztrál Jason Kubler ellen.

Rafael Nadal nyolcadszor a nyolc között Wimbledonban (Fotó: AFP)
277

Rafael Nadal a 350. Grand Slam-mérkőzését játszotta hétfő este, Wimbledonban a 69.-et, Botic van de Zandschulp ellen a másodikat; a spanyol klasszis idén a Roland Garroson is megmérkőzött holland riválisával, akkor három szettben (6:3, 6:2, 6:4) győzött ellene.

A 22-szeres GS-bajnok az első két játszmát kevesebb mint másfél óra alatt most is simán hozta (6:4, 6:2), a meccs lezárása azonban nem ment olyan könnyen, mint szerette volna: Nadal 5:2-re is vezetett már a harmadik felvonásban, ám elveszítette a brékelőnyét, majd a tie-breakben veszni hagyott három meccslabdát 6–3-nál. Egy jó szervával aztán a spanyol negyedszer is mérkőzéslabdához jutott (7–6), és azzal már sikerült véget vetnie a találkozónak, pontosabban Van de Zandschulp hibázott bántóan nagyot (8–6, 7:6).

A meccs 2 óra 22 percig tartott.

Nadal a nyolcadik wimbledoni negyeddöntőjében a remek formában lévő Taylor Fritzcel csap össze.

NŐK

A 2019-es bajnok Simona Halep 1087 nap után tért vissza a wimbledoni centerpályára, ellenfele a negyedik kiemelt spanyol Paula Badosa volt. A román hölgy az első szettet 23 perc alatt nyerte meg 6:1-re. A második játszma sem tartott sokkal hosszabb ideig, Halep pontosan egyórás mérkőzésen jutott tovább a negyeddöntőbe, amelyben a 20 éves amerikai Amanda Anisimovával játszik.

Búcsúzott az Iga Swiateket kiejtő francia Alizé Cornet, aki szettelőnyről kapott ki az ausztrál Ajla Tomljanovictól 2 óra 35 perces meccsen. A 17. kiemelt Elena Ribakina két játszmában legyőzte a horvát Petra Marticot, így Jaroszlava Svedova (2016) után második kazah hölgyként jutott el a legjobb nyolcig a wimbledoni bajnokságon az open érában.