Wimbledon: Federer nyert, Sarapova kiejtette Bacsinszkyt

2014.06.26. 22:10
Roger Federer eleganciája továbbra is passzol Wimbledonhoz (Fotó: Action Images)
Bejutott a wimbledoni tenisztorna harmadik fordulójába a viadal hétszeres győztese, Roger Federer.

BABOS: ÚJABB SIKER PÁROSBAN
Babos Tímea és az amerikai Eric Butorac duója sikerrel vette csütörtökön az első fordulót, s ezzel bejutott a legjobb 32 közé vegyes párosban. A Roland Garroson elődöntős kettős 1 óra 17 perc alatt győzte le osztrák riválisát.

Babosék a negyedik helyen kiemelt Leander Paes, Cara Black indiai, zimbabwei duó ellen vívják következő meccsüket.

Babos egyesben már a nyitó körben búcsúzott, női párosban viszont ugyancsak bejutott a második fordulóba a francia Kristina Mladenovic oldalán.

VEGYES PÁROS, 1. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai)–Philipp Oswald, Yvonne Meusburger (osztrák) 6:0, 4:6, 6:3

MTI

A svájci teniszező három játszmában múlta felül luxemburgi ellenfelét, Gilles Müllert. Federerhez hasonlóan a másik svájci, Stanislas Wawrinka is továbbjutott, igaz, az Australian Open-győztes már jobban megszenvedett a tajvani Lu Jen-hszün ellen, az egyik játszmát el is veszítette.

A nőknél a Roland Garros-győztes Marija Sarapova a svájci színekben versenyző Bacsinszky Tímeával játszott, az orosz uralta az alapvonalról a meccset, és az első játszma 36 perces megnyerése után a második még könnyebben lett az övé. Érdekesség, hogy Sarapova sorozatban 12. alkalommal nyert az egyes pályán.

Rafael Nadal szetthátrányról fordítva négy játszmában nyert a cseh Lukás Rosol ellen. A spanyol klasszis így visszavágott a 2012-es vereségért, amikor óriási meglepetésre Rosol a második fordulóban legyőzte őt, Nadal kilenc éve nem búcsúzott GS-tornán ilyen korai szakaszban. A spanyol a harmadik fordulóban a kazah Mihail Kukuskinnal mérkőzik meg.

Neves búcsúzókban nem volt hiány csütörtökön: kiesett a 24. helyen rangsorolt francia Gaël Monfils, valamint a 13. helyen kiemelt francia Richard Gasquet, akit az ATP-világranglistán 144. helyen álló, 19 éves ausztrál Nick Kyrgios győzött le kétszettes hátrányból.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (25 000 000 font, fű)