Wimbledon: Babosék duója két és fél órás győzelemmel kezdett

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2014.06.25. 20:08
Győzelemmel kezdett Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic a női párosok mezőnyében Wimbledonban. A félig magyar duó a cseh Karolína Plísková, Kristyna Plísková páros ellen nyert két és fél órás küzdelemben, döntő szettben 12:10-re.

A 22 percig tartó első játszmában a nyolcadik adogatás hozta az első bréket, azt Babosék fogták meg, így 5:3-as vezetésüknél saját szervajátékukkal zárhatták le az első etapot, és jutottak szettelőnyhöz.

A második játszmában viszont hagyták megbrékelni magukat, így 1:4 után óriásit küzdöttek a rövidítésért, amelyben nagy csatában maradtak alul. Pedig a rövidítésben 5–2 után a saját kezükben volt a sorsuk és a mérkőzés lezárása, az ellenfél azonban sorozatban öt megnyert labdamenettel kiegyenlítette játszmahátrányát. Ekkor már 71 percnél jártak a felek. És aligha gondolták, még ennél is több vár rájuk…

A döntő játszmában a felek nagyon koncentráltak saját adogatásukra, még brék közelébe is ritkán jutott a fogadó, Baboséknak viszont kétszer is komolyan meg kellett küzdeniük saját szervájukért, bár nyertek nullra is. A szett 22. adogatásában aztán megjött a brék, ami azonnal győzelmet ért, lévén azt Babosék könyvelhették el maguknak. A harmadik szett 81 percig, a mérkőzés 152 percig tartott

Babosék a második fordulóban a Belinda Bencic, Cvetana Pironkova svájci, bolgár kettőssel mérkőznek meg, amely egyoldalú meccsen (6:2, 6:4) győzött a Kaia Kanepi, Anna Tatishvili észt, amerikai duó ellen.

Novak Djokovics útja nem volt zökkenőmentes a második fordulóból a harmadikba (Fotó: Action Images)

EZ TÖRTÉNT EGYESBEN

Az első helyen kiemelt Novak Djokovics négy játszmában legyőzte le a cseh Radek Stepáneket a férfi egyes második fordulójában: a szerb játékos a harmadik szettet elveszítette, ám a negyediket – ugyancsak rövidítés után – már hozta. Djokovics következő ellenfele Gilles Simon lesz, aki eddigi két meccsén nem veszített játszmát Wimbledonban.

A hetedik helyen kiemelt spanyol David Ferrer szettelőnyből kikapott az orosz Andrej Kuznyecovtól. Ferrer ezt megelőzően sorozatban 17 Grand Slam-viadalon jutott el legalább a harmadik körig, utoljára a 2010-es Australian Openen nem került a 32 közé.

A nőknél a nyolcadikként rangsorolt fehérorosz Viktorija Azarenka esett ki szerdán. A volt világelső – aki hosszú ideig lábsérüléssel bajlódott – öt hónap után hétfőn nyerte első mérkőzését.

A férfi párosban érdekelt brit Jamie Delgado sorozatban a 23. évben lépett pályára Wimbledonban, ezzel új férfi rekordot állított fel. Eddig a bahamai Mark Knowlesszal tartotta a csúcsot, utóbbi azonban idén csak a nem hivatalos bemutató viadalon indul. Az abszolút csúcslistán Virginia Wade (26 év sorozatban) vezet Martina Navratilova (24) előtt.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (25 000 000 font, fű)
NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ

Babos, K. Mladenovic (magyar, francia; 14.)–Ka. Plísková, Kri. Plísková (csehek) 6:3, 6:7, 12:10

FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ
Djokovics (szerb, 1.)–Stepánek (cseh) 6:4, 6:3, 6:7, 7:6
Simon (francia)–Haase (holland) 7:6, 6:4, 6:4
Wang (tajvani)–Juzsnij (orosz, 17.) 7:6, 6:2, 6:7, 6:3
Querrey (amerikai)–Tsonga (francia, 14.) 6:4, 7:6, 6:7, 6:3, 9:9-nél sötétedés miatt félbeszakadt
Chardy (francia)–Matosevic (ausztrál) 6:7, 7:6, 7:6, 4:6, 7:5
Cilic (horvát, 26.)–Haider-Maurer (osztrák) 3:6, 6:1, 6:4, 6:4
Berdych (cseh, 6.)–Tomic (ausztrál) 4:6, 7:6, 7:6, 6:1
Bautista-Agut (spanyol, 27.)–Hernych (cseh) 7:5, 4:6, 6:2, 6:2
Fognini (olasz, 16.)–Pütz (német) 2:6, 6:4, 7:6, 6:3
Dimitrov (bolgár, 11.)–Saville (ausztrál) 6:3, 6:2, 6:4
Dolgopolov (ukrán, 21.)–Becker (német) 6:7, 7:6, 6:3, 6:4
L. Mayer (argentin)–Bagdatisz (ciprusi) 7:6, 4:6, 6:1, 6:4