US Open: Nadal a torna eddigi legjobb meccsét nyerte meg

2018.09.01. 01:05
Rafael Nadal szenzációs meccset nyert meg (Fotó: AFP)
A címvédő Rafael Nadal 4 óra 22 perces mérkőzésen 5:7, 7:5, 7:6, 7:6-ra legyőzte a 27. kiemelt orosz Karen Hacsanovot a US Open harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb tizenhat közé. A női mezőnyben kiesett a kétszeres döntős Viktorija Azarenka, aki a tavalyi győztes Sloane Stephenstől kapott ki.

Az eddigi négy találkozásuk alkalmával Karen Hacsanov egyszer sem tudta megnehezíteni Rafael Nadal dolgát – még szettet sem rabolt a spanyoltól –, most azonban a 2018-as US Open eddigi legjobb meccsére késztette a címvédőt.

Az első szettet Hacsanov nyerte, miután 5:5-nél másodszor is elvette Nadal adogatását, majd bréklabdát hárítva, a negyedik szettlabdáját kihasználva kiszerválta a játszmát (5:7). A második felvonásban a 22 éves orosz – aki először jutott be a harmadik fordulóba a New York-i Grand Slam-tornán – 5:4-nél másodszor is brékelőnybe került, ám nem tudta lezárni a játszmát, a spanyol egyenlített. Ekkor elkezdett csöpögni az eső New Yorkban, ezért gyorsan behúzták az Arthur Ashe Stadion tetőszerkezetét (a művelet alig néhány percet vett igénybe), majd Nadal újabb fogadójátékot megfordítva megnyerte a szettet (7:5).

KIESETT A KORÁBBI NŐI VILÁGELSŐ

A nőknél kiesett a korábbi világelső Viktorija Azarenka, akit a címvédő Sloane Stephens búcsúztatott. A két hölgy által a pályán töltött 1 óra 46 perc nem azt sugallja, hogy az amerikai simán nyert volna 6:3, 6:4-re…

A világelső Simona Halepet az első fordulóban kiejtő Kaia Kanepi is bejutott a legjobb 16 közé, és Serena Williamsszel csap össze a negyeddöntőbe kerülésért.

A harmadik szett első gémjét Nadal 0:40-ről billentette át a maga javára, s ezek után nem engedte bréklabdához jutni Hacsanovot, aki viszont nem roppant össze attól, hogy szett- és brékelőnyben nem tudott 2–0-s játszmaelőnybe kerülni. A szett rövidítésbe torkollott, amelyet a címvédő 8–7-nél, az ötödik játszmalabdáját kihasználva fejezett be (7:6).

A negyedik felvonás elején Nadal hamar brékelőnybe került (2:1), ám amikor 5:4-nél a meccsért szervált, semmire elveszítette az adogatását – Hacsanov szenzációsan védekezett –, sőt 6:5-ös hátrányba került, és szettlabdát kellett hárítania ahhoz, hogy kiharcolja az újbóli tie-breaket.

A spanyol először a mérkőzésen – de a legjobbkor – a negyedik játszma rövidítésében tudott egyértelműen Hacsanov fölé kerülni: Nadal 5–1-es vezetésénél cseréltek térfelet a felek, majd a háromszoros US Open-győztes 6–3-nál adogatóként véget vetett a gigászi küzdelemnek (7:6).

A 4 óra 22 perces csata minden idők leghosszabb négyszettes meccse volt a US Openen. Az orosz a nyerő ütések számát tekintve 66–49-re, az ászokban 22–0-ra (!) múlta felül Nadalt, akire a nyolcaddöntőben – nem lebecsülve a grúzt – valószínűleg jóval könnyebb feladat vár Nikoloz Baszilasvili ellen.

A US Open tavalyi döntőse, az idei wimbledoni bajnokságon is fináléba jutó Kevin Anderson szintén drámai küzdelemben, 3 óra 43 perces mérkőzésen múlta felül a kanadai Denis Shapovalovot, és készülhet a Dominic Thiem elleni nyolcaddöntőjére.

Babos Tímeáék és Stollár Fannyék páros meccséről ide kattintva olvashat bővebben!

US OPEN, NEW YORK (53 000 000 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ
Nadal (spanyol, 1.)–Hacsanov (orosz, 27.) 5:7, 7:5, 7:6 (9–7), 7:6 (7–3)
K. Anderson (dél-afrikai, 5.)–Shapovalov (kanadai, 28.) 4:6, 6:3, 6:4, 4:6, 6:4
Baszilasvili (grúz)–Pella (argentin) 6:3, 6:4, 1:6, 7:6 (7–4)

Stephens (amerikai, 3.)–Azarenka (fehérorosz) 6:3, 6:4
Mertens (belga, 15.)–Strycová (cseh, 23.) 6:3, 7:6 (7–4)
Sevastova (lett, 19.)–Makarova (orosz) 4:6, 6:1, 6:2
Szvitolina (ukrán, 7.)–Vang Csiang (kínai) 6:4, 6:4
Kanepi (észt)–Peterson (svéd) 6:3, 7:6 (7–3)
S. Williams (amerikai, 17.)–V. Williams (amerikai, 16.) 6:1, 6:2
Barty (ausztrál, 18.)–Muchová (cseh) 6:3, 6:4
Ka. Plísková (cseh, 8.)–Kenin (amerikai) 6:4, 7:6

NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Gibbs, Santamaria (amerikai) 6:0, 6:2
Hszie Szu-vej, Szabalenka (tajvani, fehérorosz)–Sztojanovics, Stollár (szerb, magyar) 6:4, 7:6 (7–5)