US Open: Fucsovics Márton először főtáblás GS-tornán!

2016.08.26. 20:46
Fucsovics sokáig várt GS-főtáblára, az Egyesült Államokban törte meg a jeget (Fotó: NS-archív/Koncz György)
Fucsovics Márton első alkalommal jutott fel GS-torna főtáblájára! A magyar férfiak között jelenleg a legelőkelőbb helyen rangsorolt játékos (156. helyen áll az ATP-világranglistán) tizenötödik alkalommal próbálkozott, ezúttal sikerrel: ott lesz a US Open legjobbjai között!

A magyar játékos a US Open selejtezőjének harmadik fordulójában az olasz Lorenzo Giustino (az ATP-ranglistán a 235.) ellen nyert 96 perc alatt 7:6, 6:1-re.

A 64 percig tartó, végtelenül kiegyenlített első játszmában mindenki biztosan hozta a saját adogatójátékát. Csak Fucsovicsnak volt lehetőségre a brékre, neki is csupán egy alkalommal, a negyedik gémben. A felek 6:6 után a rövidítésre hagyták a döntést, amelyben Fucsovics meggyőzőbben teljesített.

A második szettre az olasznak kevés puskapora maradt, de leginkább semmi. Fucsovics azonnal elvette ellenfele adogatását, majd 3:1-es vezetésénél ezt megismételte. Giustino már jóval kevesebb ellenállást tanúsított ekkor, Fucsovics pedig harmadik brékkel – utóbbit nullára hozta – lezárta a 32 percig tartó játszmát.

Fucsovics Márton a selejtezőben előbb három játszmában legyőzte a kanadai Peter Polanskyt, majd három játszmában nyert az argentin Máximo González ellen.

Fucsovics a korábbi tizennégy próbálkozása közül háromszor jutott el és bukott el az utolsó lépcsőfokon, a selejtező harmadik fordulójában. Kétszer Wimbledonban, egyszer az Australian Openen.

A magyar férfiteniszezők közül legutóbb Sávolt Attila szerepelt Grand Slam-torna főtábláján, 2003 tavaszán. Sávolt a Roland Garroson legyőzte Andreas Vinciguerrát (7:5, 7:6. 4:6, 6:0), majd Mihail Juzsnijt (3:6, 6:4, 5:7, 6:2, 6:4) is, de a harmadik körben megálljt parancsolt neki Guillermo Coria (4:6, 1:6, 1:6).

A hazai sportági szövetség honlapja szerint legutóbb 2002-ben volt magyar férfi játékos főtáblás a US Openen, éppen Fucsovics edzője, Sávolt Attila, aki azonban nem tudott meccset nyerni. A legutóbbi főtáblás meccsgyőzelemért egészen 1984-ig kell visszamenni az időben, amikor Taróczy Balázs jutott el a második körig.

Amint arról korábban beszámoltunk: Babos Tímea kiemeltként, selejtezőből érkező ellenféllel kezd a US Open főtábláján.