US Open: Federer beindult az esőszünet után; 37.-re sikerült

2014.09.01. 07:13
A sorozatban 14-edszer US Open-nyolcaddöntős Roger Federernek jót tett az esőszünet (Fotó: Reuters)
Az amerikai nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének harmadik fordulójában az ötszörös győztes Roger Federer négy játszmában megverte a spanyol Marcel Granollerst, így sorozatban 14. alkalommal jutott be a US Open negyedik körébe. A nőknél Peng Su-aj a wimbledoni elődöntős Lucie Safárovát is két vállra fektette, és készülhet pályafutása első Grand Slam-negyeddöntőjére.

Az esőszünet után következett el a második helyen kiemelt Roger Federer ideje a US Open harmadik fordulójában. Az első játszmában 2:5-nél félbeszakadt meccsen a kényszerpihenőt követően a svájci ugyan szetthátrányba került, de a folytatásban nyolcszor is elvette a spanyol Marcel Granollers adogatását, így nem túlzás kijelenteni, hogy magabiztosan jutott be a negyedik fordulóba – sorozatban 14. alkalommal – ahol egy újabb spanyollal, Roberto Bautista-Aguttal találkozik.

A 19. helyen kiemelt Feliciano López kisebb meglepetésre simán kikapott az osztrák Dominic Thiemtől, míg a hetedikként rangsorolt bolgár Grigor Dimitrov a 6:0-ra elveszített első játszmát követően nem sok esélyt adott az utóbbi időben kiváló tenisszel előrukkoló David Goffinnak.

A 4. helyen kiemelt spanyol David Ferrer négy szettben kikapott a francia Gilles Simontól. A két játékos világranglistán elfoglalt helyezése (5. illetve 31.) és az egymás elleni örökmérleg (5–1) sem azt vetítette előre, hogy a francia örülhet majd, bár kemény pályán eddig 1–1-re álltak a felek.

Ferrer 52 ki nem kényszerített hibával ajándékozta meg Simont, aki másodszor jutott el a nyolcaddöntőig a US Openen.

A nőknél a negyedik fordulóban a kínai Peng Su-aj a cseh Lucie Safárovának sem adott sok esélyt, így a 37. Grand Slam-tornáján az első negyeddöntőjére készülhet. A 28 éves kínai versenyzőnél csak a thaiföldi Tamarine Tanasugarn és az olasz Silvia Farina Elia várt többet arra – 45, illetve 44 tornát –, hogy legjobb nyolc közé jusson GS-versenyen. Peng a negyeddöntőben a kilencedik helyen kiemelt Jelena Jankovicsot kiejtő svájci Belinda Benciccsel találkozik.

US OPEN, NEW YORK (38 251 760 dollár, kemény pálya)