US Open: Djokovics és Nadal sikere; Marosiék kiestek

2015.09.03. 08:04
A világelső Djokovics győzelmi tánca (Fotó: AFP)
Az első helyen kiemelt szerb Novak Djokovics sima három szettben nyert az osztrák Andreas Haider-Maurer ellen a US Open második fordulójában. A következő körben azzal az Andreas Seppivel (olasz, 25.) találkozik, aki orosz riválisát győzte le négy játszmában.

A spanyol Rafael Nadal (8.), Djokovicshoz hasonlóan, ugyancsak három szettben, ám a világelsővel ellentétben már jóval küzdelmesebb mérkőzésen nyert. Az argentin Diego Sebastian Schwartzman ugyanis nehezen, 2:43 óra alatt ért véget meccset követően adta meg magát. Nadalra szintén olasz ellenfél, név szerint Fabio Fognini (32.) vár.

Marosi Katalin viszont a grúz Okszana Kalasnyikova oldalán kikapott az Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru román kettőstől a női párosok mezőnyében. Pedig jól indult a meccs Marosiék számára, akik 28 perc alatt szettelőnyhöz jutottak. A folytatásban azonban a rivális dominált, előbb 6:3-mal egyenlített, majd a döntő szettet 6:2-re megnyerte.

Férfi párosban a címvédő és első kiemelt Bryan testvérek (Bob és Mike) 7:6, 5:7, 6:2-re kikaptak a szintén amerikai Steve Johnsontól és Sam Querreytől. Bryanék 2005-tel kezdődően minden évben megnyerték legalább az egyik Grand Slam-torna férfi párosát, az idén azonban ez nem sikerült nekik. A fivérek közül Mike azért egy vegyes párosban szerzett GS-sikerrel vigasztalódhatott, Bethanie Mattek-Sands oldalán megnyerte az idei Roland Garrost.

US OPEN (42 300 000 dollár, kemény pálya)