Tenisz: Wozniacki megsérült, Kvitová bónuszol, Tsonga söpör

2012.08.24. 09:56
Az első helyen kiemelt Jo-Wilfried Tsonga lesz a címvédő John Isner ellenfele a winston-salemi nemzetközi férfi teniszverseny elődöntőjében.

Tsongának mindössze 53 percre volt szüksége, hogy öt ászt ütve, első adogatásai 77 százalékából pontot csinálva legyőzze a spanyol Granollerst.

A címvédő Isner 21 ászt adogatott a belga Goffin ellen, első szerváival szintén jól gazdálkodott (38-ból 33 pont), ezzel együtt nagyobb csatára kényszerülve jutott tovább.

A New Haven-i női tornán Caroline Wozniacki folytatta diadalútját – ezen a versenyen már négy serleget nyert és 20–0 az összesített meccsmérlege –, de nem biztos, hogy kiáll a Marija Kirilenko elleni elődöntőre, ugyanis a Cibulková elleni negyeddöntőben térdsérülést szenvedett, és csak ápolás után tudta befejezni mérkőzését. A US Open előtti napokban nem biztos, hogy kockáztat.

Petra Kvitová negyeddöntőbeli győzelmével biztossá tette, hogy a US Opent megelőző amerikai kemény pályás versenysorozatnak (US Open Series) ő lesz az idei női győztese, azaz a US Openen nyújtott teljesítménye alapján pályázhat az egymilliós bónusz egy részére.

Texasban Roberta Vinci kiütéses győzelemmel igazolta idei jó formáját, leendő döntőbeli ellenfele, Jelena Jankovics nagy csatában jutott tovább.

ATP 250-ES TORNA, WINSTON-SALEM OPEN, WINSTON-SALEM (553 125 dollár, kemény pálya)