Tenisz: Stan Wawrinka lesz Fucsovics következő ellenfele

2018.08.07. 20:35
Stan Wawrinka szetthátrányból felállva megverte az ausztrál Nick Kyrgiost a torontói kemény pályás férfi tenisztorna, a Rogers Cup első fordulójában, így a svájci kiválóság lesz Fucsovics Márton ellenfele a második körben.

A 33 éves, háromszoros Grand Slam-győztes Wawrinka az első játszmát simán elveszítette Kyrgiosszal szemben (1:6), a második és a harmadik szettben azonban a legfontosabb pillanatban, 6:5-nél elvette az ausztrál adogatását, így a 2 óra 3 perces mérkőzésből ő jött ki győztesen. Kyrgioson a 26 ász sem segített.

A svájci ezzel a sikerrel 3–2-re módosította a balhés ausztrál elleni mérlegét, és bejutott a második fordulóba, amelyben Fucsovics Márton vár rá. A felek idén egyszer már játszottak egymással, a genfi salakon a magyar fiú 6:4, 6:0-ra megverte Wawrinkát. A párharc győztese a nyolcaddöntőben a Rafael Nadal–Benoit Paire meccs továbbjutójával találkozik.

A négyszeres Rogers Cup-győztes Novak Djokovics a szerencsés vesztesként főtáblára kerülő bosnyák Mirza Basic legyőzésével mutatkozott be (6:3, 7:6). A korábbi világelső a második játszmában 6:5-nél a meccsért adogathatott, de végül tie-breakben (7–3) zárta le a találkozót, amely 1 óra 30 percig tartott. A szerb kiválóság a szabadkártyával induló kanadai Peter Polansky ellen folytatja.

A nők montreali versenyén a Babos Tímeát kiejtő német Julia Görges a magyar lány után a cseh Lucie Safárovát is három játszmában, szetthátrányból győzte le.

Az egyesült államokbeli Landisville-ben zajló kemény pályás ITF-torna első fordulójában Stollár Fanny az első szettben 4:0-s hátránynál feladta a fehérorosz Olga Govorcova elleni mérkőzését.

ATP 1000-ES TORNA, TORONTO (5 939 970 dollár, kemény pálya)