Tenisz: a svájci is nyert, jöhet a 47. Federer–Djokovics ütközet!

2018.11.02. 23:35
Djokovics július óta 31 meccsből 30-at nyert meg (Fotó: AFP)
Novak Djokovics továbbra is megállíthatatlan, a hétfőtől újra világelső szerb teniszező a párizsi negyeddöntőben szetthátrányból fordítva legyőzte a horvát Marin Cilicet, így egymást követő 21. mérkőzését nyerte meg. Ellenfele a japán Nisikori Keit két szettben legyőző Roger Federer lesz, akivel pályafutása során a 47. alkalommal nézhet farkasszemet.

DJOKOVICS–CILIC

A két játékos eddigi 17 meccséből 15-öt a szerb nyert meg, közte az első 14 találkozóval. 2016-ban Párizsban és idén Londonban viszont Cilic győzött, ez utóbbival meg is nyerte a Queen'sben rendezett tornát. No, Djokovics ezt követően a 30 meccséből 29-en győztesen zárt…

A Wimbledont és a US Opent is megnyerő klasszisnak 2:2-nél és 3:3-nál is bréklabdát kellett hárítania, de ezt ugyanúgy sikerrel tette, mint a kettő között Cilic a szerb három lehetőségénél. A horvátnak viszont 4:4-nél újabb fogadópontja volt, ezzel már élt, és kiszerválta a szettet (4:6).

A folytatásban Djokovics ritmust váltott, és bár Cilic az első adogatásánál még bréklabdáról fordított, a másodikat már elbukta, és a szerb hamar 4:1-re ellépett. A horvát számára ekkor felcsillant a remény, mert miután 15:40-ről hozta az adogatását, 15:30-cel kezdett Djokovics szervájánál, majd volt 40:40-je is, de ennél tovább nem jutott, sőt, a következő gémet is elbukta (6:2).

Cilic ekkor sem tört meg, a döntő felvonásban gyorsan elvette Djokovics adogatását (1:2), de háromszor is outot ütött – nem is mindig éppen vert helyzetből –, s ezt kíméletlenül kihasználta a szerb, aki gyorsan fordított (3:2).

A horvát 3:3-nál ismét jó helyzetbe került, de ellenfele hárította a bréklabdát, és végül egy szerencsés ponttal megnyerte a játékot (4:3). Ettől lendületbe jött, elvette Cilic szerváját, majd simán kiszerválta a győzelmet. Sorozatban a 21. sikerét aratta (6:3).

Roger Federer (Fotó: AFP)

FEDERER–NISIKORI

A svájci és a japán lényegesen kevesebbszer mérte eddig össze az erejét, és bár Nisikori 2–1-re vezetett 2014-ben, azóta mind az öt fellépést a svájci nyerte meg (6–2).

A meccsen 4:4-ig mindketten hozták adogatásukat, még csak bréklabdát sem engedve, akkor azonban Federer elvette a japánét, majd fogadóesélyt hárítva hozta a sajátját (6:4).

A második szett elején a svájci sorozatban kilenc labdamenetet nyert meg, ez ütőcserére sarkallta Nisikorit, aki újabb bréklabdát hárítva kozmetikázott (2:1), majd alaposan meg is izzasztotta ellenfelét, de nem tudta visszavenni elbukott játékát. Ezt követően már esélye sem volt a brékre, így Federer ezt a felvonást is megnyerte (6:4).

A svájci így bejutott az elődöntőbe, ahol Djokoviccsal találkozik – pályafutása során 47. alkalommal. A legutóbbi három összecsapást megnyerő szerb 24–22-re vezet a párharcban.

ATP 1000-ES TORNA, PÁRIZS (5 444 985 euró, kemény pálya)