Tenisz: negyeddöntőbe jutottak Babosék Torontóban

2019.08.08. 23:03
A Babos Tímea, Anett Kontaveit kettős negyeddöntőbe jutott a 2.83 millió dollár (833 millió forint) összdíjazású torontói kemény pályás női tenisztornán.

Az 1 óra 17 percig tartó mérkőzés első szettjében könnyedén, 6:2-re győztek Babosék, ám a második szettben megszenvedett a magyar, észt páros a továbbjutásért: mindkét fél csupán egyszer-egyszer nem tudta hozni az adogatását, így egészen tie-breakig elment a játszma, amely Babos Tímeáék győzelmével zárult.

Anett Kontaveit ezzel a győzelemmel javított mai napján, mivel korábban egyéniben kiesett.

Babosék következő ellenfele a második helyen kiemelt Gabriela Dabrowski, Hszü Je-fan kanadai, kínai páros lesz.

WTA-TORNA, TORONTO (2 830 000 dollár, kemény pálya)
PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ

Babos, Kontaveit (magyar, észt)–Jurak, Martínez Sánchez (horvát, spanyol) 6:2, 7:6