MTI 2018.09.19 14:26 Frissítve: 2018.09.19 14:29

Tenisz: Nadal Pekingben és Sanghajban sem indul

A Davis-kupa-elődöntő után az októberi pekingi és sanghaji tornától is visszalépett a férfi teniszezők világranglistáját vezető Rafael Nadal.

A spanyol sztár, aki első kiemeltként comb- és térdsérülés miatt kénytelen volt feladni az argentin Juan Martín del Potro elleni elődöntőjét a US Openen, szerdán közölte, hogy nem indul Kínában.

A 32 éves, 17-szeres Grand Slam-torna-győztes Nadal tavaly megnyerte a pekingi viadalt, Sanghajban pedig döntős volt, így távolmaradása sok pontjába fog kerülni. Jelenleg 1860 pontos előnnyel vezet a világranglistán a svájci Roger Federer előtt.

Múlt hétvégén a spanyolok legjobbjuk nélkül 3–2-re alulmaradtak a címvédő franciák vendégeként, így nem jutottak be a döntőbe a Dk-ban.

2019.08.02 17:01:16

Tenisz KLEIN RON

Babos Tímea előtt nővére, Zsuzsanna taposta ki az utat a teniszvilág elitje felé.

2019.07.21 19:00:06

Tenisz HARMATH ÁKOS

A 30 éves Balázs Attila pályafutása során első alkalommal játszott döntőt ATP-tornán.