Tenisz: Nadal készülhet az elődöntőre és a londoni vb-re

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.08.11. 07:58
A görög Sztefanosz Cicipasz a korábbi világelső szerb Novak Djokovics után a címvédő Alexander Zverevet is legyőzte az 5.3 millió dollár (1.4 milliárd forint) összdíjazású kemény pályás torontói férfi tenisztornán.

A 19 éves játékos – aki Djokovicsot megelőzően Dominic Thiemet is elbúcsúztatta – 2 óra 29 perces meccsen kerekedett felül német riválisán úgy, hogy a második szettben két mérkőzéslabdát hárított. Az ifjú görög a legjobb négy között a wimbledoni döntős Kevin Andersonnal csap össze.

A világelső Rafael Nadal nem sokkal rövidebb mérkőzésen, 2 óra 20 perces csatában múlta felül a horvát Marin Cilicet, aki az első játszmát nagyszerű tenisszel 6:2-re megnyerte, a második és a harmadik szett végén azonban fontos pillanatokban elveszítette az adogatását, ami a kieséséhez vezetett (2:6, 6:4, 6:4). Nadal ezzel a győzelemmel biztossá tette helyét a novemberi ATP-világbajnokságon, míg Torontóban az orosz Karen Hacsanovval találkozik az elődöntőben.

A női világranglista éllovasa, Simona Halep is bejutott a legjobb négy közé a Rogers Cupon, de ehhez elő kellett húznia a legjobb játékát. A román hölgy az első játszmában 5:4-es hátrányban volt a francia Caroline Garcia ellen, onnantól azonban tíz játékból kilencet megnyert, így kevesebb mint másfél óra alatt lezárta a meccset (7:5, 6:1).

ATP 1000-ES TORNA, TORONTO (5 939 970 dollár, kemény pálya)