Tenisz: Fucsovics háromórás, drámai meccsen kapott ki

2016.09.30. 15:44
A Sania Mirza, Barbora Strycová indiai, cseh kettős ellen ért véget Babos Tímea és Jaroszlava Svedova menetelése a vuhani női tenisztornán.

A magyar, kazah kettős eddig még szettet sem vesztett, az első fordulóban 78 perc alatt jutottak tovább, a másodikban pedig 12 alatt, mivel Bacsinszky Tímeáék 3:0-s hátránynál feladták a meccset.

Ezúttal azonban nem indult fényesen a meccs Babosék számára, az első két adogatásukat elvesztették, közte pedig hiába brékeltek, 1:4-es hátrányból már nem tudtak visszakapaszkodni (3:6).

A második felvonásban Mirzáéknak 5:3-nál fogadóként mérkőzéslabdái voltak, de ezzel nem tudtak élni, ahogyan 5:4-nél kiszerválni sem sikerült a meccset. Babosék 6:5-nél játszmalabdákhoz jutottak, de nem tudtak újra brékelni, így jöhetett a rövidítés.

Ebben 2–1-et követően sorozatban négy labdamenetet vesztettek el Babosék, és bár 2–5-ről felálltak (5–5), végül nem tudtak fordítani (5–7; 6:7).

Rómában Fucsovics Márton háromórás meccsen, drámai csatában maradt alul. Az első szett megnyerése után a másodikban 3:1-re vezetett a világranglista 151. helyén álló magyar játékos, de onnantól már csak a svéd Mikael Ymer nyert játékot (3:6). A döntő felvonásban 5:3-nál így is kedvező helyzetben volt Fucsovics, és 5:4-nél meccslabdája is volt, de a világranglista 658. helyezettje így is fordított, és megnyerte a meccset.

Las Vegasban Stollár Fanny két szettben, 6:2, 7:5-re megverte a szerb Javona Jaksicsot, a női kemény pályás tenisztorna negyeddöntőjében. A 17 éves magyar lány hat évvel idősebb ellenfelét győzte le, az elődöntőben pedig az első helyen kiemelt belga Alison Van Uytvanck lesz az ellenfele.

ATP CHALLENGERTORNA, RÓMA (salak, 42 500 euró)