Tenisz: kiestek a magyarok a római-parti páros versenyben

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2013.07.11. 20:36
Babos Tímea – oldalán a lengyel Alicja Rosolskával –, valamint Bukta Ágnes és Jani Réka Luca duója egyaránt kiesett a 235 ezer dollár összdíjazású Hungarian GP női tenisztorna páros versenyében.

Mindkét magyar (érdekeltségű) páros vereséget szenvedett csütörtökön. Babos Tímea a lengyel Alicja Rosolskával az oldalán második kiemeltként lépett pályára, és két játszmában kikapott az osztrák Sandra Klemenschitz és a szlovén Andreja Klepac alkotta duótól 7:5, 6:1 arányban. Az első játszma vége felé 5:4-re még Babosék vezettek, de ellenfelük fordítani tudott, és a második szett már sima volt. „Nincs mit szépítenem, rosszul játszottam. Még így is volt esélyünk, de nem sikerült. Nagyon bosszant a dolog” – mondta Babos Tímea a meccs után.

A Bukta Ágnes és Jani Réka alkotta magyar páros meglepően jól játszott az első kiemelt Nina Bratcsikova és a grúz Anna Tatisvili duóval szemben. 2:0-s vezetés után 7:5-re vesztették el az első játszmát, majd 6:3-ra a másodikat.

Egyesben a hatodik helyen kiemelt dél-afrikai Chanelle Scheepers szoros csatában, 7:5, 6:4-re legyőzte a horvát Petra Marticot a második fordulóban. A világranglistán 69. helyezett, 29 éves dél-afrikainak egy és háromnegyed órába telt győzedelmeskednie 22 éves ellenfelével szemben, aki nála ötven hellyel hátrébb található a világranglistán.

Szintén a második fordulóban, az izraeli Sahar Peer elütötte a továbbjutástól a nyolcadik helyen kiemelt Anna Tatisvilit két könnyű játszmában 6:1, 6:1 arányban. Peer, aki eddigi utolsó WTA-tornagyőzelmét 2009-ben aratta, összeszedettebben játszott végig a mérkőzésen, amely mindössze 68 percig tartott. Ezzel az izraeli játékos – 2009 után – ismét a negyeddöntőbe jutott a budapesti versenyen.

Az orosz Valerija Szolovjova, aki kedden a verseny legnagyobb meglepetését szolgáltatva simán legyőzte a torna első kiemeltjét, Lucie Safárovát, nem tudta győztes formáját csütörtökre átmenteni, és három játszmában vereséget szenvedett a montenegrói Danka Kovinicstól.

A nyolcaddöntő negyedik csütörtöki mérkőzésén a cseh Andrea Hlavacková is szerette volna továbbvinni azt a formáját, amellyel kedden elbúcsúztatta a második kiemelt francia Alizé Cornet-t. Az első játszmát meg is nyerte a román Alexandra Cadantu ellen 6:4-re, és a másodikban mérkőzéslabdája is volt, de ekkor már jelentkezett nála a lábgörcs, aminek következtében – bár ápolást is kapott – 7:5-re elvesztette a második szettet. A harmadikban azonban – 4:0-s román vezetésnél – fel kellett adnia a küzdelmet.

WTA-TORNA, BUDAPEST (235 000 dollár, salak)
PÁROS, 1. FORDULÓ (A 4 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

Sandra Klemenschits, Andreja Klepac (osztrák, szlovén)–Babos Tímea, Alicja Rosolska (magyar, lengyel, 2.) 7:5, 6:1
Nina Bratcsikova, Anna Tatisvili (orosz, grúz)–Bukta Ágnes, Jani Réka Luca 7:5, 6:3