Tenisz: kiesett a volt világelső a Bajnokok Tornáján

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.11.02. 13:47
Angelique Kerber két vereséggel búcsúzott Csuhajtól (Fotó: AFP)
A múlt év végén még világelső Angelique Kerber két vereséggel kiesett a női teniszezők évzáró versenyén, a Bajnokok Tornáján a kínai Csuhajban.

A világranglista 19. helyére csúszó német játékos – aki 2016-ban két Grand Slam-tornát nyert – az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova után csütörtökön az ausztrál Ashleigh Bartytól is kikapott.

A C-csoportban a lett Anastasija Sevastova a második mérkőzését is megnyerte, ezzel Bartyhoz hasonlóan biztossá tette továbbjutását az elődöntőbe. Bejutott a legjobb négy közé az amerikai CoCo Vandeweghe is, aki a kínai Peng Suaj és az orosz Jelena Vesznyina egymás elleni meccsétől függetlenül az élen végez a B jelű hármasban.

A Bajnokok Tornáján négy háromfős csoportban zajlanak a küzdelmek, az első helyezettek jutnak az elődöntőbe. A 12 fős versenyen a szingapúri WTA-világbajnokságról lemaradt játékosok szerepelnek, a mezőny tagjai összesen 11 tornát nyertek idén.

WTA-TORNA, CSUHAJ (2 280 935 dollár, kemény pálya)
B-csoport
Vandeweghe (amerikai, 2.)–Vesznyina (orosz, 6.) 6:3, 6:2
A csoport állása: 1. Vandeweghe 2/0 (4–1), 2. Peng Suaj (kínai) 0/1 (1–2), 3. Vesznyina 0/1 (0–2)
C-csoport
Sevastova (lett, 5.)–Strycová (cseh, 11.) 6:3, 6:4
A csoport állása: 1. Sevastova 2/0 (4–0), 2. Stephens (amerikai) 0/1 (0–2), 3. Strycová 0/1 (0–2),
D-csoport
Barty (ausztrál, 9.)–Kerber (német, 8.) 6:3, 6:4
A csoport végeredménye: 1. Barty 2/0 (4–0), 2. Pavljucsenkova 1/1 (2–3), 3. Kerber 0/2 (1–4)