Tenisz: Monfils és Edmund is 6:3, 6:4-gyel készült a döntőre

2018.10.20. 19:08
Darja Kaszatkina pályafutása második tornagyőzelmét aratta (Fotó: AFP)
Az orosz Darja Kaszatkina nyerte meg a moszkvai kemény pályás női tenisztornát, a döntőben szetthátrányból fordítva győzte le a tunéziai Onsz Dzsaburt.

A 21 éves orosz lány az első szett elvesztése után a másodikban 1:4-ről állt fel, 6:5-re fordított, de adogatóként nem tudta kiharcolni a döntő játszmát – a rövidítésben viszont már megtette. A harmadik felvonásban egy gyors brékváltás után 4:3-as előnyénél még egy jött, majd 5:4-nél újra brékelt, így megnyerte a versenyt.

Kaszatkina pályafutása második tornagyőzelmét aratta, másfél éve Charlestonban diadalmaskodott. Érdekesség, hogy tavaly is döntőzött Moszkvában, ám akkor Julia Görges két sima szettben megverte őt.

Luxemburgban pedig pont Görgesé lett a trófea, aki a fináléban a svájci Belinda Bencicet múlta felül. A német játékos ezzel karrierje hatodik WTA-viadalán végzett az élen.

A görög Sztefanosz Cicipasz jutott be elsőként a stockholmi döntőbe, mivel két szettben legyőzte az olasz Fabio Fogninit. Ellenfele a lett Ernests Gulbis lesz, aki az első öt játékot elbukva 1:6-tal kezdett John Isner ellen, de innen is fordítani tudott. Az amerikai az éjszakába nyúló negyeddöntőjét három rövidítéses szettet követően nyerte meg, így kilométerhiányra aligha panaszkodhat a torna végén…

Antwerpenben Kyle Edmund és Gaël Monfils is 6:3, 6:4-es győzelemmel hangolt a döntőre, a moszkvai férfi viadalon pedig Karen Hacsanov nyerte meg az oroszok csatáját.

WTA-TORNA, MOSZKVA (932 866 dollár, kemény pálya)