Tenisz: Karlovic legyőzte Djokovicsot Dohában

2015.01.08. 17:32
Ivo Karlovic másodszor verte meg Novak Djokovicsot (Fotók: Reuters)
Ivo Karlovic meglepetésre szetthátrányból fordítva legyőzte a világelső Novak Djokovicsot a dohai kemény pályás tenisztorna negyeddöntőjében.

A két játékos korábban csak kétszer találkozott egymással ATP-tornán, mindkétszer 2008-ban. Először, a hamburgi salakon Djokovics nyert 7:6, 6:3-ra, a madridi kemény pályás viadalon viszont Karlovic egy 7:6, 7:6-os sikerrel visszavágott neki. A 211 centis horvát óriás – aki másfél éve még az életéért küzdött – a mostani győzelmével tehát pozitív mérleget tud felmutatni Djokoviccsal szemben.

Karlovic 21 ászt ütött a meccsen, és egy bréklabdát sem engedélyezett ellenfelének. Az első szettet rövidítésben így is elbukta, a második tie-break viszont az övé lett. A harmadik játszmában sikerült egyszer elvennie a szerb adogatójátékát, ez pedig döntőnek bizonyult, életében először nyert szettet Djokovics ellen úgy, hogy nem volt szüksége tie-breakre.

Az első körben búcsúzó Rafael Nadal után a verseny másik szuperklasszisa is kiesett, a legmagasabban rangsorolt játékos a harmadik helyen kiemelt Tomás Berdych maradt.

„Hihetetlen. Erre nem gondoltam volna, amikor ide jöttem. A szeles idő miatt nem tudta felvonultatni a teljes arzenálját, míg én csak a saját játékomra figyeltem, a végén pedig kicsit szerencsésebb voltam” – mondta a mérkőzés után Karlovic, aki ezelőtt legutóbb 2008-ban győzött le világelsőt, akkor Roger Federert.