Tenisz: jön a 25. Serena-Venus; Dimitrov meccslabdákat hárított

2014.08.09. 01:01
Az amerikai Venus Williams döntő szettben legyőzte a 14. helyen kiemelt spanyol Carla Suárez-Navarrót a Montrealban zajló kemény pályás női tenisztorna negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé, ahol testvérével, a világelső Serenával csap össze.

Venus Williams sikerének értékét növeli, hogy szett- és brékhátrányból fordította meg a mérkőzést, melynek a döntő játszmájában az átlagosnál hosszabb játékokat láthatott a nagyérdemű – így fordulhatott elő, hogy a mindent eldöntő harmadik szett (a 6:3-as eredmény ellenére) majd' egy órán át tartott.

Az amerikai hölgy az elődöntőben testvérével, Serenával mérkőzik, pályafutása során 25. alkalommal. A fiatalabbik Williams-lány összesítésben 14–10-re, kemény pályán 10–7-re vezet, tehát Venusnak – aki legutóbb 2009-ben verte meg húgát – van mit törlesztenie.

A férfiak torontói versenyén a hetedik helyen kiemelt Grigor Dimitrov az első játszmát szettlabdáról veszítette el a Kevin Anderson ellen, a mérkőzés végén azonban meccslabdákat hárítva fordított.

A tizenöt ászig jutó dél-afrikai játékos a döntő szettben 5:4, 40–15-re vezetett, de nem tudta kiszerválni a meccset, ez pedig végzetesnek bizonyult. A bolgár teniszező visszavette az egy gémmel korábban elbukott adogatójátékát, majd a tie-breaket 8–6-ra megnyerte.

Anderson idén másodszor, sorozatban negyedszer, karrierje során ötödször kapott ki Dimitrovtól, aki a döntőbe jutásért a francia Jo-Wilfried Tsongával találkozik.

ATP 1000-ES TORNA, TORONTO (3 146 920 dollár, kemény pálya)