Tenisz: Sarapova visszavágott US Open-legyőzőjének

MTI MTIMTI MTI
2017.09.30. 19:08
Elsőként Denis Istomin jutott be a döntőbe a csengtui kemény pályás férfi tenisztornán, az üzbég ellenfele a ciprusi Markosz Bagdatisz lesz.

Az üzbég játékos a szombati elődöntős összecsapásán az ötödikként rangsorolt japán Szugita Juicsit győzte le három szettben, Bagdatisz pedig szintén három játszmában bizonyult jobbnak az argentin Guido Pellánál.

ATP 250-ES TORNA, CSENGTU (1 138 910 dollár, kemény pálya)
EGYES, ELŐDÖNTŐ

Istomin (üzbég)–Szugita (japán, 5.) 6:2, 6:7 (4–7), 6:0
Bagdatisz (ciprusi)–Pella (argentin) 5:7, 6:4, 6:2
A DÖNTŐBEN
Bagdatisz (ciprusi)–Istomin (üzbég)

A DÖNTŐBEN

David Goffin és Alekszandr Dolgopolov jutott a kínai Sencsenben zajló viadal fináléjába. A szombati elődöntőben a második helyen kiemelt belga a svájci Henri Laaksonent győzte le három szettben, míg az ötödikként rangsorolt ukrán két játszmában bizonyult jobbnak a hatodik helyen kiemelt bosnyák Damir Dzumhurnál.

ATP 250-ES TORNA, SENCSEN (731 680 dollár, kemény pálya)
Goffin (belga, 2.)–Laaksonen (svájci) 7:6 (9–7), 5:7, 6:3
Dolgopolov (ukrán, 5.)–Dzumhur (bosnyák, 6.) 6:3, 6:4
A DÖNTŐBEN
Dolgopolov (ukrán, 5.)–Goffin (belga, 2.)

Caroline Garcia nyerte meg a vuhani női tornát. A francia játékos a szombati fináléban az ausztrál Ashleigh Barty ellen győzött három szettben úgy, hogy az elsőt elveszítette. A döntő első és második játszmája csak a rövidítésben dőlt el, a döntő felvonásban viszont Garcia simán ellenfele fölé kerekedett.

A 23 éves Garcia pályafutása negyedik WTA-tornagyőzelmét aratta, idén pedig az elsőt.

WTA-TORNA, VUHAN (2 365 250 dollár, kemény pálya)
EGYES, DÖNTŐ

Garcia (francia)–Barty (ausztrál) 6:7 (3–7), 7:6 (7–4), 6:2

A korábbi világelső Marija Sarapova továbbjutott Pekingben. Az ötszörös Grand Slam-torna-győztes orosz játékos – aki április óta versenyez ismét, miután letöltötte 15 hónapos, doppingvétség miatt kirótt eltiltását – a 16. helyen kiemelt lett Anastasija Sevastovát búcsúztatta három szoros szettben.

Sarapova a harmadik felvonásban már 5:2-re vezetett, 5:4-nél két meccslabdája volt, de végül csak nagy csatában, rövidítésben tudta eldönteni a találkozót.

A két játékos az Amerikai nemzetközi bajnokság nyolcaddöntőjében is megmérkőzött egymással, akkor Sevastova nyert három szettben.

A pekingi első fordulót a világranglista második helyezettje, a román Simona Halep is sikerrel vette, ő ugyancsak három játszmában verte meg az amerikai Alison Riskét.

ATP 500-AS TORNA, PEKING (4 280 460 dollár, kemény pálya)
EGYES, 1. FORDULÓ

Halep (román, 2.)–Riske (amerikai) 6:3, 3:6, 6:2
Kerber (német, 10.)–Oszaka (japán) 6:2, 7:5
Kvitová (cseh, 12.)–Kr. Plísková (cseh) 6:3, 7:5
Tuan Jing-jing (kínai)–Mladenovic (francia, 13.) 7:5, 6:4
Sarapova (orosz)–Sevastova (lett, 16.) 7:6 (7–3), 5:7, 7:6 (9–7)
Kaszatkina (orosz)–Vihljanceva (orosz) 7:6 (7–5), 6:1
Pavljucsenkova (orosz)–Davis (amerikai) 6:1, 6:1
Cirstea (román)–Barthel (német) 7:6 (7–4), 6:1
Gavrilova (ausztrál)–Kontaveit (észt) 7:5, 7:5

Babos Tímea döntőiről ide kattintva olvashat bővebben!

WTA–TORNA, TASKENT (250 000 dollár, kemény pálya)
Bondarenko (ukrán)–Babos (magyar, 2.) 6:4, 6:4

PÁROS, DÖNTŐ
Babos, Hlavácková (magyar, cseh, 1.)–Hibino, Kalasnyikova (japán, grúz, 2.) 7:5, 6:4