Tenisz: gyalázat - a vandálok eltörték Sabatini ütőjét

2014.10.29. 08:17
Vandálok rongálták meg Gabriela Sabatini Argentínában nem rég átadott szobrát. Az alkotás egy ütővel lett kevesebb…

Néhány hete avatták csak fel Buenos Airesben Gabriela Sabatini szobrát, amely a 44 éves korábbi teniszezőnőt ábrázolja fonákütés közben. Az alkotás azóta már nem teljes, mivel vandálok letörték róla az ütőt.

A szobor poliészter gyantából és üveggyapotból készült, amelyet aztán különböző festési és mázolási technológiákkal tettek bronzszerűvé.

Sabatini mása több másik argentin sportnagyság (például a kosárlabdázó Manu Ginóbili vagy a teniszező Guillermo Vilas) szobra mellett kapott helyet, és tervezik további klasszisok (Diego Maradona, Lionel Messi) megjelenítését is.

Gabriela Sabatani 11 éves profi pályafutása alatt 27 tornát nyert meg, köztük az 1990-es US Opent, a döntőben Steffi Grafot legyőzve. Ő az egyetlen argentin női teniszező, aki egyesben Grand Slam-versenyt tudott nyerni.

Gabriela Sabatini ma is remekül néz ki (Fotó: clarin.com/Maxi Failla)