Tenisz: Gálfi már a legjobb 16 között Rabatban

MTI/SZ. R.MTI/SZ. R.
2022.05.16. 17:39
Gálfi Dalma győzelemmel kezdett Rabatban (Fotó: AFP, archív)
Gálfi Dalma bejutott a nyolcaddöntőbe hétfőn a rabati 251 ezer dollár (90 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán.

A világranglistán 98. játékos a nyitó körben a norvég Ulrikke Eikerivel találkozott, aki a 275. helyen áll, és 29 évesen még sosem járt a top 200-ban. Első összecsapásukon a balatonfüredi játékos 2:0-val kezdett, de ellenfele utolérte, ám innentől már csak előbbi nyert gémet, és mivel ellenfele szettlabdánál beütötte a harmadik kettős hibáját, 32 perc elteltével játszmaelőnyben volt.

Gálfi – aki tavaly júliusban Budapesten nyerte meg élete első WTA-főtáblás meccsét – a második felvonásban 2:2-nél elvesztette adogatását, majd ápolást kért a jobb vállára. További három brék következett, majd 5:5 után az ötszörös magyar bajnok Bukta Ágnes tanítványa sorozatban nyolc labdamenetet hozva eldöntötte a találkozót, amely 1 óra 31 percig tartott.

Gálfira a 16 között a hetedik kiemelt holland Arantxa Rus (76.) vár.

Marokkóban még két top 100-as magyar szerepel, kedden az ötödik kiemelt Bondár Annára (67.) a selejtezőből érkező olasz Cristana Ferrando (261.), Udvardy Pannára (88.) a francia Clara Burel (95.) vár.

WTA 250-ES TORNA, RABAT (251 000 dollár, salak)
1. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)

Gálfi Dalma–Ulrikke Eikeri (norvég) 6:2, 7:5

Karen Hacsanov a második fordulóba jutott a Lyonban zajló 598 ezer euró (222 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.

A verseny ötödik kiemeltje a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett első fordulós mérkőzésen a hazai közönség előtt szereplő Gilles Simont győzte le két játszmában.

ATP 250-ES TORNA, LYON (598 000 euró, salak)